FLESZ - Najdłuższy tunel w Polsce gotowy

W nadchodzącym roku akademickim 2021/2022 krakowski Uniwersytet Rolniczy przygotował 3459 miejsc na studiach stacjonarnych, w tym 2175 na studiach I stopnia oraz 1284 na studiach II stopnia. Natomiast na studiach niestacjonarnych I i II stopnia uczelnia oferuje 1515 miejsc.
– W tegorocznej rekrutacji największą popularnością wśród kandydatów cieszyły się kierunki: weterynaria, dietetyka, architektura krajobrazu, transport i logistyka oraz ekonomia i zarządzanie – wymienia rzeczniczka UR Izabela Majewska.
Informuje jednocześnie, że uczelnia dysponuje jeszcze wolnymi miejscami na niektórych kierunkach. Jakich? Do 15 sierpnia trwa nabór na studia stacjonarne na kierunkach: bioinżynieria zwierząt, biologia stosowana, etologia i psychologia zwierząt oraz zootechnika, a także na studia niestacjonarne na kierunku zootechnika.
Z kolei do 17 sierpnia mogą zgłaszać się kandydaci na studia stacjonarne i niestacjonarne na kierunku gospodarka przestrzenna, a do 20 sierpnia – na studia stacjonarne na kierunkach: ogrodnictwo, technologia roślin leczniczych i prozdrowotnych oraz sztuka ogrodowa, jak również na studia niestacjonarne na kierunkach: inżynieria środowiska, ogrodnictwo i sztuka ogrodowa.
Ponadto do 23 sierpnia można się jeszcze rejestrować na studia stacjonarne i niestacjonarne na kierunkach: inżynieria mechatroniczna, odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami czy zarządzanie i inżynieria produkcji.
Jeśli zaś chodzi o kierunki inżynieria i gospodarka wodna oraz inżynieria środowiska na studiach stacjonarnych, to dodatkowa rekrutacja trwa do 27 sierpnia. Natomiast do 31 sierpnia można się rejestrować na studia stacjonarne i niestacjonarne na kierunkach browarnictwo i słodownictwo oraz technologia żywności i żywienie człowieka.
To nie koniec oferty UR. Ci, którzy chcieliby studiować (stacjonarnie lub niestacjonarnie) biogospodarkę, ekonomię, ochronę środowiska, rolnictwo lub zarządzanie, mają czas na złożenie dokumentów do 5 września. I wreszcie na kierunek geodezja i kartografia (studia stacjonarne) nabór trwa do 13 września, a na leśnictwo (stacjonarne i niestacjonarne) – do 14 września.
Informacje na temat ogłaszanych dodatkowych naborów aktualizowane są na bieżąco na stronie Uniwersytetu Rolniczego: rekrutacja.urk.edu.pl (zakładka „Rekrutacja”).
UR w liczbach
Obecnie na krakowskim Uniwersytecie Rolniczym, na ośmiu wydziałach kształci się blisko 8 tys. studentów, prawie 200 doktorantów i ponad 300 słuchaczy studiów podyplomowych. Na uczelni zatrudnionych jest 657 nauczycieli akademickich, w tym 91 profesorów tytularnych.
W roku akademickim 2021/2022 UR oferuje kandydatom naukę na 29 kierunkach studiów polskojęzycznych i dziewięciu anglojęzycznych. W ofercie uczelni znajduje się także Szkoła Doktorska oraz studia podyplomowe, w tym MBA.