V liga. Jawiszowice w 20 minut rozbiły Halniaka Maków Podhalański [ZDJĘCIA]

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
Makowski bramkarz często musiał wyjmować piłkę z siatki. Jawiszowice pokonały Halniaka Maków Podhalański 6:0. Fot. Jerzy Zaborski
Efektownie wypadło jesienne pożegnanie Jawiszowic, beniaminka V ligi piłkarskiej w grupie oświęcimskiej, przed własną publicznością. Podopieczni Jarosława Płonki zaaplikowali Halniakowi Maków Podhalański aż pół tuzina goli. Przed tygodniem w takich samych rozmiarach wygrali w Kalwarii. Kibice mówią już o magicznej „szóstce” zespołu.

Zamiast szlagieru kolejki, kibice byli świadkami jednostronnego widowiska. - Chłopcy wyszli na boisko z „ogniem” w oczach. Chcieli pójść za ciosem po ostatniej wygranej w Kalwarii, która przerwała naszą serię sześciu remisów – powiedział Jarosław Płonka, trener miejscowych.

W efekcie, zanim goście zorientowali się w sytuacji, stracili kilka goli. Pierwszy w rolę ogniomistrza wczuł się Adrian Korczyk, który po otrzymaniu podania od Marcina Hermana, z prawej strony wpadł w pole karne, uderzając po długim rogu.

Później Kamil Wójcik wypuścił Hermana, który także płaskim strzałem zaskoczył Kobiałkę.

Po chwili z lewej strony dograł Arkadiusz Bartula, a Michał Juszczyk zamknął akcję, główkując po długim rogu.

Rozgrywający kapitalne spotkanie Kamil Wójcik tak dograł z rzutu rożnego, że Rafał Nalepa z bliska głową pokonał Kobiałkę. - Przecież oni strzelają nam z 3 metra! Nawet nie mam możliwości interwencji – karcił obrońców makowski bramkarz. - Jak tak dalej pójdzie, to wyjedziemy stąd z „dychą”.

Aż tak tragicznie nie było, ale jeszcze przed przerwą Korczyk poprawił strzał Hermana i miejscowi wypełnili już połowę czarnej wizji makowskiego bramkarza.

Jednak po przerwie nie było już tak ostro. Owszem, miejscowi jeszcze szukali kolejnych goli, ale trafił tylko Krzysztof Wesecki.

A goście? Jeśli dobrze patrzeć, oddali jeden groźny strzał. W 75 min Jacek Bobek minimalnie się pomylił, uderzając z 20 metrów.

Jawiszowice – Halniak Maków Podhalański 6:0 (5:0)
Bramki:
1:0 Korczyk 6, 2:0 Herman 12, 3:0 Juszczyk 15, 4:0 Nalepa 22, 5:0 Korczyk 42, 6:0 Wesecki 70.

Jawiszowice:
Tlałka – Bidziński, Nalepa, Kajor (75 Kowalski), Karpiel – Juszczyk (23 Szymonik), Bartula (70 Janik), Wójcik, Herman, Kabara (46 Wesecki) – Korczyk.

Halniak: Kobiałka – Gruca, Kaczmarczyk, Krauz, Pęczek – Sobala, Furman (65 Maziarka), Łukawski (46 Musiał), Sz. Bobek (46 Pająk) – J. Bobek, Bagnicki.

Sędziował: Bartłomiej Gębala (Libiąż).

Mecz bez kartek.

Widzów: 100.

Inne mecze:

Orzeł Ryczów – Garbarz Zembrzyce 3:1, Górnik Libiąż – Cedron Brody 0:3, Niwa Nowa Wieś – Nadwiślanin Gromiec 1:4, Dąb Paszkówka -KS Chełmek 1:1, Tempo Białka – Brzezina Osiek 0:0, Zagórzanka Zagórze – Żarki 4:1. Mecz: Victoria Zalas – Kalwarianka – nie odbył się ze względu na zły stan boiska.

TABELKA:

1.Orzeł....................14..........36..........44-13
2.Tempo..................14..........28..........33-19
3.Jawiszowice..........14...........27..........44-9
4.Nadwiślanin..........14...........27..........37-16
5.Chełmek..............14...........26...........33-8
6.Garbarz...............13...........25...........23-17
7.Niwa....................14...........24..........33-24
8.Halniak................14...........20..........27-27
9.Brzezina..............13............18..........24-20
10.Zagórzanka.........14............18..........23-26
11.Cedron................13............17.........16-28
12.Kalwarianka.........13............13.........19-41
13.Żarki...................14............12.........20-31
14.Zalas...................12.............6..........21-45
15.Dąb.....................14.............6...........16-44
16.Górnik.................14.............2...........12-57

Sportowy24.pl w Małopolsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie