FLESZ - Bezpieczeństwo nad wodą. To musisz wiedzieć!

Wykonawca na wywiązanie się z zadania ma osiem miesięcy, przy czym nie będzie do tego czasu wliczany okres zimowy (od połowy grudnia do połowy marca).
W tym czasie obecny układ drogowy, czyli dwa skrzyżowania: starodroża zakopianki z drogami gminnymi oraz łącznic węzła drogowego Pcim z drogami gminnymi zastąpi jedno sześciowlotowe rondo. Jezdnia wokół niego będzie miała 6 m szerokości.
Ponadto wykonane zostanie odwodnienie terenu wraz z przebudową przepustów oraz oświetlenie uliczne z oświetleniem tarczy ronda.
Całość ma poprawić płynność jazdy, bowiem na węźle w obecnym kształcie często tworzą się korki. To tędy odbywa się ruch ciężarowy do lokalnych firm, a te w tym rejonie (m.in. w gminie Pcim, ale też w sąsiedniej Tokarnia) to przede wszystkim firmy transportowe i zajmujące się obórką drewna (tartaki).
To także miejsce, gdzie często dochodzi do kolizji. Duże natężenie ruchu w tym miejscu bierze się również stąd, że jest to najczęściej wybierany zjazd z zakopianki przez tych, którzy kierują się do ościennych powiatów: suskiego, wadowickiego i dalej.
Do podpisania umowy doszło prawie dwa lata od zawarcia porozumienia pomiędzy GDDKiA a gminą Pcim, w którym gmina zobowiązała się do przygotowania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę, a GDDKiA jako zarządca drogi ekspresowej do sfinansowania samej przebudowy.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- W tych znakach zodiaku łatwo się zakochać
- Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2020
- Oto finalistki Miss Małopolski i Miss Małopolski Nastolatek
- Drapacze chmur i 100 tysięcy mieszkańców. Tak ma wyglądać nowa dzielnica Krakowa
- Kraków. Najlepsi z najlepszych mistrzów parkowania. Przeszli samych siebie!