W teren ruszyło 600 dzieci z 14 gminnych placówek oświatowych chrzanowskiej gminy. Samo sprzątanie to oczywiście usuwanie „skarbów” pozostawionych przez człowieka, ale przede wszystkim zaszczepienie wśród młodych ludzi prawidłowych zachowań. Na łonie natury należy wypoczywać tak, aby nie zostawiać po sobie śladów i inni mogli spokojnie przyjść w to samo miejsce.
- Jak można pójść do lasu i zostawić po sobie taki bałagan – pytali retorycznie zaangażowani w akcję widząc nie tylko resztki po biwakach, ale także odpady z premedytacją wyrzucane do lasu.

- Mamy nadzieję, że akcja wspólnego sprzątania stanie się inspiracją do dbałości o nasze środowisko i wspólnego działania na rzecz naszej gminy – zgodnie podkreślili organizatorzy akcji, którymi byli: Fundacja Unimetal Recycling i MOKSiR w Chrzanowie.
- Jeśli ludziom wejdzie w krew, że dzień bez śmiecenia będzie codziennie, a nie od święta, to akcje sprzątania po kimś będą niepotrzebne. To chyba jednak utopia, więc fajnie, że ekologiczne inicjatywy cieszą się dużym odzewem wśród młodzieży – skwitował jeden z uczniów ósmej klasy „podstawówki”.
- W akcji sprzątania udział wzięły dzieci z chrzanowskich przedszkoli nr: 2, 4, 5, i 7 oraz placówki w Balinie. Była także młodzież chrzanowskich „podstawówek” nr: 1, 3, 5, 6, 8, a także z placówek w Balinie, Płazie i Luszowicach.


Bądź na bieżąco i obserwuj
- Chrzanów. Znikają kolejne restauracje z Alei Henryka. Otwarty zostanie nowy lokal
- Majówki przy kapliczkach, czyli piękna, wymierająca tradycja. Zobacz zdjęcia i wideo
- Matura 2024. Uczniowie II LO w Chrzanowie przystąpili do egzaminu dojrzałości
- Bartłomiej Gębala nowym starostą chrzanowskim. Zaskakujący skład rady
- Otwarto Małopolskie Muzeum Pożarnictwa. Można zmierzyć się z torem przeszkód
- Majówka w Trzebini. Piknik PRL, czyli zlot zabytkowych samochodów i nie tylko
