Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
VeloSkawa w Dolinie Karpia
Doliny Karpia, obejmująca gminy: Zator, Osiek, Brzeźnica, Polanka Wielka, Przeciszów, Spytkowice oraz Tomice jest coraz chętniej odwiedzana także przez miłośników turystyki rowerowej. Z pewnością ucieszą ich plany Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, który w ramach zintegrowanej sieci tras rowerowych VeloMałopolska przygotowuje nowe odcinki przebiegające przez Zatorszczyznę i powiat wadowicki.
Jeden to Ponikiewka - Podolsze o długości 25 km. Gotowa jest już koncepcja trasy, kolejnym etapem ma być przygotowanie projektu budowlanego.
- Z tego odcinka prawie 10 km przebiegać będzie po terenie gminy Zator
- zaznaczyła Katarzyna Węgrzyn Madeja, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie podczas sesji Rady Miejskiej w Zatorze, której była gościem.
Drugi planowany odcinek o długości 21 km prowadzić będzie z Podolsza do miejscowości Łączany w gm. Brzeźnica. W tym przypadku zaawansowane są już prace nad projektem budowlanym. Szefowa ZDW przyznaje, że jeszcze nie ma określonych źródeł finansowania, ale spore nadzieje otwiera nowa perspektywa podziału środków unijnych. - Zapowiada się pozytywnie jeśli chodzi o takie inwestycje i powalczymy o te pieniądze - zapowiedziała Katarzyna Węgrzyn Madeja.
Połączenie z Wiślaną Trasą Rowerową
Nowe możliwości otworzy przed turystyką rowerową połączenie VeloSkawy z Wiślaną Trasą Rowerową. Takie są plany w związku z budową nowej przeprawy na drodze 781 w Jankowicach (gm. Babice).
Niezależnie od planów województwa, sieć szlaków rowerowych rozwijają systematycznie same gminy w ramach Stowarzyszenia Dolina Karpia. - Na terenie wszystkich gmin Doliny Karpia mamy wytyczonych ok. 600 km szlaków rowerowych, z czego około 200 km zostało wytyczonych przez nas - wyliczyła Anna Świątek, dyrektor biura Stowarzyszenia Dolina Karpia.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Do Energylandii bez korków? Obwodnica Zatora i Podolsza przed majowym weekendem
- Najpiękniejsze kobiety z Małopolski zachodniej. To one zdobywały korony Miss
- Mieszkanka Oświęcimia wśród uczestników telewizyjnego show "99 - Gra o wszystko"
- Zobacz, ciekawe zdjęcia zamku w Rabsztynie na Instagramie
- Rajdy motocyklistów po suchym korycie Sztoły w Bukownie
- Kluczowe inwestycje na drogach wojewódzkich w Małopolsce do 2030 roku
FLESZ - Jak pozbyć się stresu w godzinę? Tę metodę stosowała NASA
