Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W gminie Sękowa doceniają zaangażowanie mieszkańców

Marek Podraza
Piątkowe spotkanie noworoczne w Sękowej zgromadziło tłumy mieszkańców i gości. Na spotkanie licznie przybyli radni, sołtysi, księża, przedstawiciele administracji, biznesu, organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy gminy.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sękowej odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne organizowane przez Małgorzatę Małuch, wójt gminy Sękowa, dla mieszkańców. Uroczystość rozpoczęła się od występu Kapeli Maliszów, laureatów wielu nagród i konkursów. W swoim wystąpieniu Małgorzata Małuch podsumowała dokonania i plany w działalności inwestycyjnej gminy, sukcesy działalności oświatowej, kulturalnej, sportowej oraz działalności organizacji pozarządowych. - Był to bardzo dobry rok dla naszej gminy. Dochody gminy w minionym roku wyniosły prawie 20 milionów złotych, a wydatki prawie 18 milionów złotych. Gmina wiele inwestowała i pozyskiwała środki unijne. Zadłużenie spada nam z roku na rok i wynosi 19 procent. Wszystkim dziękuję za pomoc w minionym roku - informowała zebranych Małgorzata Małuch.

Zgodnie z tradycją wyróżniono osoby, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju gminy. W tym roku podziękowaniami i nagrodami uhonorowani zostali: Kapela Maliszów, Wiktor Apola, Mirosław Bogoń, Stowarzyszenie Dobrej Woli w Sękowej reprezentowane przez Annę Durlak, Andrzej Drzymała, Caritas Oddział Sękowa reprezentowany przez Krystynę Smędowską, Jan Szczepański oraz Zbigniew Myślicki. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska