Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Krakowie szykują się do nowych inwestycji

Piotr Rąpalski
Remonty nakładkowe na kilkunastu ulicach, postawienie 700 stojaków rowerowych w mieście, przebudowa ul. Igołomskiej w Nowej Hucie oraz budowa nowej drogi łączącej Kraków z Wieliczką. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu właśnie ogłosił przetargi na wykonanie tych zadań.

700 stojaków rowerowych w 60 miejscach w mieście ma pojawić się do października. Remonty ulic podzielono na trzy części. 1 - remont ulicy Lea od Nowowiejskiej do Konarskiego, remont ulicy Czarnowiejskiej od Nawojki do Alei Mickiewicza, 2 - remont ulicy Prądnickiej od Bratysławskiej do Zdrowej, remont ulicy Kazimierza Wielkiego od Kijowskiej do Alei, remont ulicy Wójtowskiej, remont ulicy Litewskiej, 3 - remont ulicy Pleszowskiej, remont ulicy Siewnej od ronda do ulicy Bociana, remont ciągu ulic Grażyny - Legnicka. Nowe nakładki na ulicach mają zostać wykonane do lipca.

Z kolei rozbudowa ulicy Igołomskiej obejmie w pierwszym etapie odcinek od jej skrzyżowania z ul. Brzeską, aż do granic miasta. Prace mają rozpocząć sięw maju, a zakończyć po roku. Możliwe, że niedługo miasto ogłosi też przetarg na II etap - rozbudowę drogi od skrzyżowania z ul. Giedroycia do Brzeskiej.

Kolejną inwestycją jest budowa drogi powiatowej stanowiącej połączenie drogi powiatowej nr 2039K (Śledziejowice - Brzegi) z węzłem Rybitwy (w ciągu drogi S-7) na odcinku położonym w granicach miasta Krakowa oraz łącznicy z S-7 (połączenie węzła Rybitwy ze strefami Wieliczka- Niepołomice). Inwestycja ma być gotowa w marcu 2016 roku.

Ogłoszono również przetarg na przebudowę ul. Ochlewskiego wraz z oświetleniem ulicznym. Roboty mają zakończyć się w sierpniu 2015 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska