Miniona noc na sądeckich drogach był dosyć spokojna. Na szczęście nie doszło do żadnych poważniejszych zdarzeń. Strażacy byli wzywali kilka razy do usunięcia powalonych na jezdnię drzew.
Na sądeckich drogach warunki są ciężkie. Spadło bardzo dużo śniegu. Czytelnicy informują nas o niektórych utrudnieniach. To głównie zakorkowane ulice i podjazdy, z którym rady nie dają sobie większe pojazdy. Droga na Krynicę nadal jest pełna śniegu, w Nowym Sączu także jest go bardzo dużo. W miejscowości Krasne Potockie w gminie Chełmiec pług śnieżny wpadł do rowu.
Z powodu intensywnych opadów śniegu i silnego wiatru zamknięty został odcinek drogi powiatowej Berest-Mochnaczka Wyżna na długości 3 kilometrów (od pętli autobusowej w miejscowości Czyrna do skrzyżowania z drogą krajową nr 75 Nowy Sącz-Muszynka-granica państwa) w miejscowości Mochnaczka Wyżna.
Jak informuje Małopolska Alarmowo w Korzennej doszło do zderzenia dwóch pojazdów, są osoby poszkodowane.
Niebezpiecznie na górskich szlakach
Po intensywnych opadach śniegu połączonych z silnym wiatrem w Beskidzie Sądeckim (obydwa pasma Jaworzyny i Radziejowej) panują trudne, zimowe warunki. Na całym odcinku Głównego Szlaku Beskidzkiego (kol. czerwony) oraz na szlakach dojściowych z "dolin" tworzą się zaspy śnieżne, szlaki są w większości nie przetarte oraz występują liczne powalone drzewa, utrudniające poruszanie się. Nadłamane drzewa stanowią realne zagrożenie dla turystów.
- Z uwagi na opisane warunki oraz prognozowane dalsze opady prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Poruszanie się wymaga umiejętności, kondycji oraz odpowiedniego przygotowania i sprzętu.Przypominamy numery ratunkowe w górach:601 100 300 i 985, a także zachęcamy do zainstalowania aplikacji Ratunek - informują ratownicy Grupy Krynickiej GOPR.
- Tak powstawała zapora w Rożnowie, która ratuje Sądecczyznę przed powodzią
- Akurat mieli przerwę. Nie mieli pojęcia, że robią im zdjęcia do Google Street View
- Kuba Wojewódzki odwiedził popularny kurort. Zachwyciła go Krynica-Zdrój?
- Wielkie otwarcie klubu Odnova w Nowym Sączu. Był tort i tłumy gości
- Tłumy na otwarciu lokalu Pizza Hut w Nowym Sączu
