W Lipinkach pobiegło ponad 200 osób

Marek Podraza
Ponad 200 biegaczy z całej Polski stanęło na starcie IX Biegu Ulicznego w Lipinkach. Rywalizowano na dystansie pięciu oraz 10 kilometrów. IX Bieg Uliczny im. K. Świerzowskiego wygrał Artur Kern.

W sobotę w Lipinkach odbył się IX Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego. Jego zwycięzcą został Artur Kern z Unii Hrubieszów. Trasę 10 km przebiegł w czasie 32 minuty i 11 sekund. Drugi na mecie zameldował się Radosław Kłeczek biegacz z Prudnika reprezentujący RadekKleczek.pl z czasem 32 minuty i 24 sekundy. Trzecie miejsce wywalczył nasz biegacz Tomasz Pociecha z Krygu z czasem 32 minut 37 sekund, reprezentujący TLC Gorlice.

- Po raz pierwszy startowałem w Lipinkach. O biegu dowiedziałem się z internetu. Trasa była ciekawa, ale ciężka i trudna. Lubię biegać na takich dystansach. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo rywale byli bardzo dobrzy i mocno naciskali. Udało się jednak uzyskać przewagę i doprowadzić zwycięstwo do mety - powiedział nam na mecie Artur Kern.

Artur Kern zapowiedział, że za rok pojawi się ponownie w Lipinkach. - Nie miałem dotychczas być okazji ani w Gorlicach, ani też w Lipinkach. Trasa jest bardzo urokliwa, a zwycięstwo podczas debiutu zachęca do kolejnych startów - mówi Artur Kern

Na starcie jak co roku stanęło wielu biegaczy starszych i młodszych z naszego powiatu. - Startuję w Lipinkach co roku, a więc już dziewiąty raz. Nie kończę jeszcze sezonu biegowego, bo w planach jest jeszcze między innymi maraton w Radomiu oraz tradycyjny Gorlicki Bieg Sylwestrowy w którym również startuję od początku. Przypomnę tylko, że w tym roku będzie to już 25 -ty bieg - mówi Leopold Jamro, nasz najstarszy maratończyk

Kobiety oraz juniorzy rywalizowali na dystansie pięciu kilometrów. Wśród juniorów zwyciężył z czasem 16 minut i 40 sekund Patryk Marmon reprezentujący UKS Budowlani Nowy Sącz. Tuż za nim przybiegł Andrzej Kowalczyk z ULKS Fajfer Łapanów z czasem 16 minut i 48 sekund oraz Mateusz Bzdyl również z ULKS Fajfer Łapanów z czasem 16 minut i 53 sekund

Wśród juniorek pierwsze miejsce zajęła Zofia Kosztyła z KKB MOSiR Krosno z czasem 20 min 04 sek. Drugie miejsce zdobyła Kamila Zatorska z KKB MOSiR Krosno z czasem 20 min i 53 sek. Trzecie miejsce na podium przypadło w udziale Jowicie Nowak z MLUKS Tarnów z czasem 21 minut 04 sek. W kategorii kobiet zwyciężyła Katarzyna Albrycht. Dystans 5km pokonała w 18 minut i 15 sekund.