VIII Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych rozegrany został 29 i 30 maja na na Placu Niepodległości w Zakopanem. Uczestniczyło w nim 16 drużyn młodzieżowych z klas mundurowych z całej Polski, a Małopolskę już po raz siódmy reprezentowała drużyna z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków z Nowego Sącza. Już pierwszego dnia sądecka drużyna wysunęła się na prowadzenie.
Każda z drużyn zaprezentowała się w trzech konkurencjach: prezentacji programu obowiązkowego, programu dowolnego i pieśni marszowej. Po dwóch dniach magań okazało się, że ucznowie z Nowego Sącza nie mają sobie równych. Zwyciężyli z aż ośmiotunkotwą przewagą nad pozostałymi reprentacjami. Oni też wywalczyli najważniejsze nagrody, czyli tytuła Mistrza Polski w programie dowolnym oraz Mistrza Polski w programie obowiązkowym.
- Po raz trzeci reprezentacja uczniów z mojej szkoły okazuje się najlepsza w całej Polsce. Czuję ogromną dumę. To świetna młodzież, która angażuje się w zajęcia i nie trzeba jej do niczego zmuszać - podkreśla Sławomir Szczerkowski, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu. - Naprawdę trudno nam było wybrać 13 uczniów, którzy wzięli udział w zawodach. Mamy tak wielu wspaniałych uczniów, w szkole nawet grypy A i B i kolejne rocznikowe, które nie tylko w ramach zajęć lekcyjnych, ale też dodatkowych dla przyjemności ćwiczą musztrę.
Szczerkowski podkreśla, że tegoroczne zawody były na bardzo wysokim poziomie, a z roku na rok jest on wyższy. Dlatego uczniowie las mundurowych muszą ćwiczyć elementry musztry przez cały rok, żeby zachować świetny poziom.
Wyniki VIII Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych
- PROGRAM OBOWIĄZKOWY - Zespół Szkół Nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu;
- PROGRAM DOWOLNY - Zespół Szkół Nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu;
- KONKURS PIOSENKI MARSZOWEJ - Zespół Szkół Technicznych Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie;
- WRAŻENIE ARTYSTYCZNE - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ciechanowcu;
- NAJLEPSZY DOWÓDCA - Zespół Szkół im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 września 2001 r. w Kaliszu Pomorskim - Hanna Grabowska oraz Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie - Miłosz Bober.
- Białowodzka Góra nad Dunajcem super pomysł na jesienną wędrówkę bez tłumów na szlaku
- Oto znane kobiety miliardera. Patrycja Tuchlińska, Beata Pruska czy Laura Michnowicz
- Katarzyna Zielińska uwielbia rośliny. W mieszkaniu stworzyła namiastkę dżungli
- Kuchnie świata na Sądecczyźnie. Co i gdzie można zjeść?
- Jest światowej sławy modelką. Pochodzi z małej sądeckiej wsi
- Wielkie otwarcie sezonu motocyklowego. W wydarzeniu wzięły udział setki osób
Parowóz przed dworcem PKP od 1987 roku jest jednym z najbardziej znanych miejskich pomników
