https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wakacje 2018. Wakacyjne atrakcje w mieście. Co robić w Krakowie latem?

Marcin Banasik
Bagry
Bagry Aneta Zurek / Polska Press
W Krakowie wybór wakacyjnych atrakcji, często bezpłatnych, jest bardzo duży. Nie tylko dla dzieci.

Dzieci, dorośli i seniorzy, którzy spędzą wakacje w Krakowie mają do dyspozycji wiele atrakcji. Na letnie zajęcia zapraszają m.in. muzea, domy kultury i kluby sportowe.
W najbliższy poniedziałek rozpoczyna się sportowy obóz „Wakacje w kajaku”. Dzieci i młodzież z Krakowa będą mogły z niego skorzystać w ramach programu „Lato w mieście”. Obóz potrwa 7 dni – do 1 lipca. W programie obozu przewidziano: zajęcia sportowo-rekreacyjne, naukę pływania kajakami i canoe, plażową piłkę siatkową, grę w piłkę wodną – kajak polo, konkursy, gry sportowe na boisku.

Nowe kąpielisko
Kąpielisko z wodnym torem przeszkód, obszerna plaża, wypożyczalnia sprzętu wodnego, restauracja na wodzie – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na krakowian w nowym kompleksie rekreacyjnym „Przystań Brzegi”.
Krakowianie w najbardziej upalne dni mogą się schłodzić również nad zalewami na Zakrzówku i Bagrach, a także na kąpielisku w Przylasku Rusieckim.

Kulturalne atrakcje czekają nad Zalewem Nowohuckim podczas wyczekiwanego Bulwar[t]u Sztuki 2018. W tym roku odbędzie się 140 wyjątkowych wydarzeń w 70 dni wakacji - od 25 czerwca do 2 września.
Na gości czekają m.in. potańcówki, sąsiedzkie śpiewanie, joga na trawie, oglądanie spektakli teatralnych i filmów w plenerze. Poza tym będzie można spróbować swych sił w warsztatach kulinarnych, krawieckich i ceramicznych.
Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Na poszczególne spotkania warsztatowe obowiązują wcześniejsze zapisy.

Lato na sportowo
Dla dzieci i młodzieży chcących rozwijać swoje sportowe pasje Wydział Sportu krakowskiego magistratu przygotował szereg zajęć. Zainteresowani będą mogli skorzystać m.in. z propozycji międzyszkolnych ośrodków sportowych i klubów sportowych. Siatkówka, koszykówka, piłka nożna, piłka ręczna, rugby, pływanie, nordic walking, fitness, kajakarstwo górskie, strzelectwo – to tylko niektóre dyscypliny, które będzie można potrenować podczas zajęć sportowych w ramach programu „Lato w mieście”.
Zdecydowana większość z nich to zajęcia bezpłatne. Warto sprawdzić na stronie internetowej magistratu szczegółowy harmonogram programów „Mój trener”, „Animator sportu”, „Rugby dla każdego”, „Aktywny krakowianin”.

Najpiękniejsze arie i pieśni sakralne z całego świata, najbardziej znane utwory muzyki włoskiej i hiszpańskiej i inne wspaniałe kompozycje najsłynniejszych twórców muzyki klasycznej – tak zapowiada się tegoroczna edycja „Podgórskich Letnich Koncertów” w kościele św. Józefa. Koncerty będą odbywały się w każdą wakacyjną niedzielę o godz. 16.00. Wstęp na wszystkie koncerty w ramach cyklu jest wolny.

Wakacyjny skryba
Z kolei Klub Kultury Przegorzały zaprasza dzieci na letnie warsztaty artystyczno-kulturalne. W programie znajdą się kreatywne i rozwijające tematyczne warsztaty plastyczne, teatralne, filmowe, gry, zabawy i wycieczki. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w każdym wieku.

Ciekawą propozycję dla najmłodszych ma również Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Dzieci, które skorzystają z atrakcji muzeum mogą zabawić się w średniowiecznego skrybę czy w legionistę walczącego o niepodległość, poznać dzieje fortyfikacji krakowskich, zobaczyć, jakiego uzbrojenia używano podczas II wojny światowej.
Miłośnicy spacerów mogą wybrać się m.in. śladami Heleny Modrzejewskiej, poznać sekrety Nowej Huty i wędrować po „zielonych płucach” Krakowa.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

Co Ty wiesz o Krakowie

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

E
Eliza18
wakacje i po wakacjach ;( ostatnie dni wolnego zamierzam spędzić ze znajomymi w Starej Zajezdni na Kazimierzu popijając pyszne sezonowe piwko i płacząc, że muszę wrócić do szkoły ;(
Ł
Łukasz
A byłeś moze w Restauracji Paradise? Na poledwice wolowa to jedziemy wlasnie do wadowic zazwyczaj bo zdecydowanie polędwicy w tak ślaskim wydaniu nigdy nigdzie nie jadlem, a naprawde kuchnia polska to moj konik. Tak czy inaczej maja w menu bryzoł z polędwicy - ta jest miekka, delikatna, przyprawy to jedynie czuc te podstawowe zeby nie zabijac smaku miesa. A do tego podaja jeszcze pieczarki, ktorymi poledwica lekko przesiaka
M
Miro
W Krakowie, to najlepiej od knajpy do knajpy ;) Kraków ma niepowtarzalny klimat, w szczególności Kazimierz i Stara Zajezdnia, gdzie można zjeść genialne pelędwice wołowe popijając równie dobrym piwem.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska