Zapisy na warsztaty trwają, liczba miejsc jest ograniczona - zapisy do wyczerpania miejsc. Od uczestników nie wymaga się przygotowania muzycznego. Podczas warsztatów uczestnicy uczą się ze słuchu, a nie z nut. Nie trzeba też biegle znać języka angielskiego, chociaż śpiewy będą po angielsku.
Warsztaty i koncert organizują Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Pełna Chata", Sanktuarium Świętego Jakuba Apostoła oraz Strażnica Kultury w Więcławicach Starych. To już siódme tutejsze warsztaty. Udział w nich może wziąć każdy, kto kocha muzykę, śpiew.
Warsztaty poprowadzą Brian Fentress oraz Ela Ekiert – dyrygenci obdarzeni pięknymi głosami, charyzmą i talentem pedagogicznym. Są znani i lubiani przez miłośników muzyki gospel.
Ela Ekiert to absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest nauczycielką śpiewu, logopedą, dyrygentką krakowskiego Mistral Gospel Choir oraz wokalistką kwartetu wokalnego Solosters, czuwa nad brzmieniem i emisją głosu zespołu Soul’n’Voices.
Brian Fentress jest dyrygentem, wokalistą i producentem muzycznym. Wykładowca na Akademii Muzycznej w Łodzi. Pochodzi z Detroit w USA. Obecnie mieszka w Warszawie. To założyciel poznańskiego chóru gospel „Regeneration”, z którym pracował przez 5 lat. Od dziecka śpiewał w chórze kościelnym. Pochodzi z dużej rodziny, w której zawsze pielęgnowało się tradycję wspólnego śpiewu muzyki gospel. Uczestnik ósmej edycji programu "The Voice of Poland".
Warsztaty są zaplanowane na dwa dni. Uczestnicy nauczą się 10 pieśni gospel z podziałem na 3 głosy. Podczas prób dyrygentom będzie towarzyszyć pianista Paweł Seweryn i tłumacz. Na koniec chórzyści wezmą udział w koncercie finałowym - w niedzielę 29 kwietnia o godzinie 18, w centrum Strażnica Kultury w Więcławicach Starych przy ul. Dworskiej 6. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
Po koncercie będą zbierane datki na leczenie i rehabilitację dwójki dzieci: Leona Wełny i Maksymiliana Szendery. Maks Szendera to ośmiolatek chory na dziecięce porażenie mózgowe, małogłowie, padaczkę i wiele innych współistniejących chorób. Rok temu przeszedł operację bioder, a w marcu czeka go końcowy etap tej operacji, która odbędzie się w Niemczech. Chłopiec wymaga stałej, intensywnej, kosztownej rehabilitacji.
ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Poważny program
Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto