Wieczysta Kraków zdobyła Puchar Polski w okręgu [ZDJĘCIA]

Przebój Wolbrom - Wieczysta Kraków
Przebój Wolbrom - Wieczysta Kraków Tomasz Bochenek
Wieczysta Kraków wygrała 5:0 w Wolbromiu z Przebojem w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu Kraków. Teraz przed gigantem z "okręgówki" półfinał na szczeblu wojewódzkim - 19 lipca rywalem Wieczystej będzie IV-ligowy Orzeł Ryczów.

Wieczysta Kraków. Peszko przyjechał z żoną. Kibice na meczu ...

Środowy mecz wywołał spore zainteresowanie, wśród około 400 osób na trybunach sporą grupę stanowili kibice Wieczystej. Ekipa gości przejęła inicjatywę, ale Przebój okazał się znacznie bardziej wymagającym rywalem, niż kilka dni wcześniej Jordan Zakliczyn (7:0 dla Wieczystej). Gospodarze mieli nawet okazję na objęcie prowadzenia, grali aktywnie i skutecznie w obronie, ale remis utrzymali tylko do 26 minuty. Po podaniu Kury sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Kumah.

Po chwili Zieliński celnie zagłówkował po centrze Smuczyńskiego z kornera i w zasadzie wszystko było już jasne. Przed przerwą Szatan obronił jeszcze "główkę" Frańczaka, a podczas przerwy główną rolę cierpliwie odgrywał już Peszko, pozując do zdjęć i rozdając autografy. Najsłynniejszemu Sławomirowi wśród polskich piłkarzy towarzyszyła dziś żona, Anna. Oboje byli na trybunach, bo nowy nabytek Wieczystej w tej edycji regionalnego PP grać nie może.

W II połowie Frańczak podwyższył wynik strzałem z 20 metrów, następnie Jurkowski głową zrobił użytek z centry Kumaha z rzutu rożnego. Parę razy gospodarzy uratował Szatan, ale spryt Madejskiego dał Wieczystej jeszcze piątą bramkę.

Przebój Wolbrom - Wieczysta Kraków 0:5 (0:2)
Bramki: 0:1 Kumah 26, 0:2 Zieliński 32, 0:3 Frańczak 55, 0:4 Jurkowski 73, 0:5 Madejski 84.
Przebój: Szatan - Kazior, Jamróz (63 Daniel Chmura), Przybek, Raczyński - Dominik Chmura, Januszek, Trebus, Pałka - Stachoń (85 Mączka), Adamek (73 J. Bębenek).
Wieczysta: Miśkiewicz - Frańczak, Kalemba, Jurkowski, Kura - Kumah (75 Madejski), Krasuski, Pietras (78 Buras), Zieliński (68 Gawęcki), Smuczyński (61 Guzik) - Słonina (57 Skrzypek).

Wieczysta Kraków. Peszko? Dubaj? Nie, to były zupełnie inne ...