- W 11 przypadkach badanie trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, co oznacza, że kierujący dopuścił się przestępstwa - podkreślają policjanci.
I ostrzegają - jazda po alkoholu jest zawsze niebezpieczna, bowiem nawet niewielka jego dawka wpływa na zdolność prowadzenia pojazdu. Alkohol obniża koncentrację i opóźnia reakcję kierowcy. Kierowanie pod wpływem alkoholu zawsze wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy i uniemożliwieniem dalszej jazdy.
Jeżeli badanie trzeźwości wykaże od 0,2 – 0,5 promila – kierowca odpowie za popełnienie wykroczenia i oprócz grzywny (nawet do 5 tys. zł) zostanie mu zatrzymane prawo jazdy na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Natomiast jeżeli badanie wykaże powyżej 0,5 promila – kierowca pojazdu mechanicznego będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów zostanie orzeczony na okres od 3 do 15 lat, a grzywna może wynieść nawet 1 080 000 zł. Ponadto orzeczone zostanie świadczenie pieniężne (co najmniej 5000 zł) na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
FLESZ - Szczepienia w szkołach wciąż za mało popularne

- Co można kupić w sklepie EKIPY? Złoty łańcuszek za 1700 zł, bluzy i gadżety
- Luksusowe dzielnice w Krakowie. Życie tutaj może kosztować fortunę
- Wojsko sprzedaje atrakcyjne nieruchomości w Małopolsce. Zobacz, co oferuje AMW
- Suknia z orłem szokuje na Miss Supranational MEMY Internautów też
- Rząd szykuje nas na czwartą falę. Niedzielski: Maseczki zostaną z nami na dłużej
- Jak zadbać o ładny zapach w domu? 12 sposobów, aby w mieszkaniu pięknie pachniało