Rozpoczęło się 13 cyklicznych targów. W każdym miesiącu od maja do października będzie po dwa spotkania targowe, a w listopadzie jedno. Jednak pierwszy tegoroczny targ odbył się już przed Wielkanocą, to była dodatkowa przedświąteczna edycja. Kolejna dodatkowa będzie w połowie grudnia. Targi są organizowane co dwa tygodnie w soboty, trwają od godz. 9 do 13.
Tym razem jak zwykle na Wielkowiejskim Targu nie zabrakło owoców i warzyw, przetworów. Były sery, produkty mleczne, pieczywo i ciasta pięknie wiosennie ozdobione, wędliny, oleje, octy, zakwasy, wina, kawy, herbaty i wiele innych przysmaków.
Jak zwykle Wielkowiejski Targ ma też swoją odsłonę dyskusyjną - czyli panel dyskusyjny, na który co dwa tygodnie Janusz Bończak, koordynator targu, zaprasza innych gości. Rozmawiają na temat ważnych dla regionu wydarzeń lub omawiają istotne problemy albo zjawiska. Tym razem podczas panelu dyskusyjnego było wiele informacji o owadach zapylających i bioróżnorodności.
Targ był okazja do realizacji projektu „Pszczoły i trzmiele, nasi przyjaciele” przygotowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Inicjator. Zorganizowane warsztaty ekologiczne dla dzieci pt. „Jak możemy pomóc dzikim zapylaczom” oraz „Samodzielnego wykonywania domków dla owadów”. Projekt wsparł finansowo powiat krakowski. Były też konkursy z nagrodami o wiedzy dotyczącej owadów zapylających.
Skandal pod Krakowem. Stawy zasypywane bez pozwoleń. Krajobr...
- Diabli Dół i Boża Wola. Nazwy małopolskich wsi, o których nie słyszeliście!
- Urok Ojcowskiego Parku Narodowego zimową porą. Tunel oszronionych drzew i sanie
- Najpiękniejsze zabytki powiatu krakowskiego wraz z gospodyniami trafiły do kalendarza
- Strefa aktywności gospodarczej w Miękini została otwarta. Firmy już kupują działki
- Na podium rankingu małopolskich gmin nieustająco Wielka Wieś i Zielonki
- Nietoperzowy Szlak. Nowa atrakcja turystyczna pod Krakowem
Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?
