- Zapraszam, aby odpocząć wśród kwitnących magnolii. Teraz w ogrodzie mamy ich prawdziwe szaleństwo - zachęca Józef Mitka, kierownik placówki. - Kwitną krótko, ale uroda tych drzew i krzewów budzi zachwyt wszystkich gości.
Kierownik sugeruje również udanie się do arboretum czyli parkowej części ogrodu z kolekcją drzew i krzewów. To ostatnia chwila, aby zobaczyć kwitnące tam geofity. To wczesnowiosenne kwiaty lasu liściastego.
Ogród ma też dużą kolekcję ciemierników, które właśnie teraz kwitną najobficiej.

Spacer po ogrodzie można sobie ułatwić, umieszczając w smartfonie specjalną, bezpłatną aplikację, dostępną na stronie internetowej: play.google.com - pod hasłem botaniczny uj.
Program stanowi zarówno oficjalny przewodnik turystyczny jak i kompendium wiedzy na temat roślinności Ogrodu. Aplikacja zawiera szczegółowe opisy oraz piękne zdjęcia roślin. Dodatkowo dzięki aplikacji możemy poznać historię Ogrodu, sylwetki osób, które były z nim związane oraz zapoznać się z ekspozycją muzealną należącą do Ogrodu Botanicznego. Aplikacja działa w oparciu o nawigacje GPS, dzięki której użytkownik odnajdzie bez problemu daną roślinę lub obiekt.
W najbliższych dniach czeka ogród kilka ważnych wydarzeń. 25 kwietnia odbędzie się tam oficjalne otwarcie wyremontowanej szklarni Holenderki. Ten niski, dwuskrzydłowy obiekt powstał w 1954 r. Znajduje się tu największa w Polsce kolekcja storczyków oraz unikatowego siedlisko egzotycznego sagowca - stangerii eriopus.
Ogród Botaniczny UJ będzie otwarty od wtorku 18 kwietnia, codziennie w godz. 9-19.
ZOBACZ TAKŻE: Wielkanoc 2017 tuż tuż
źródło: naszemiasto.pl