WISE – indywidualne studia dla ambitnych i pracowitych na...

  WISE – indywidualne studia dla ambitnych i pracowitych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

  Zdjęcie autora materiału
  Grzegorz Skowron

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  WISE – indywidualne studia dla ambitnych i pracowitych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie
  1/9

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Jak zapewnić sobie dobry start w karierę zawodową? Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie ma rozwiązanie – program WISE - Wydziałowa Indywidualna Ścieżka Edukacyjna. Studenci sami wybierają przedmioty, których chcą się uczyć, często spotykają się ze swoimi opiekunami, a doświadczenia nabywają m.in. organizując sympozjum, które jest perłą programu WISE.
  WISE to elitarny program studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (UEK), oparty na metodzie tutoringu i bliskiej osobistej relacji ze studentem. Mogą z niego korzystać kształcący się na Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych UEK. Nie wszyscy - wymogiem jest średnia co najmniej 4.0, chętnych i tak jest dwa razy więcej niż miejsc. Co roku indywidualną ścieżką może być objętych 15 studentów. Program realizowany jest od 5 lat.


  - To zindywidualizowana i spersonalizowana forma edukacji dla ambitnych, ciekawych świata i pracowitych studentów - mówi dr Agnieszka Żur, jedna z inicjatorek WISE i koordynatorka programu. Dodaje, że żadna uczelnia ekonomiczna w Polsce nie stosuje metody tutoringu. Na podobnej zasadzie indywidualną ścieżkę studiów prowadzi w Krakowie Uniwersytet Jagielloński.

  - Zaczynamy od tego, by student sam się poznał, by odkrył, czym naprawdę się interesuje, bo często młodzi ludzie nie zdają sobie z tego sprawy - podkreśla Agnieszka Żur. Potem przychodzi czas na wybór przedmiotów i częste spotkania z tutorem, czyli opiekunem naukowym, który indywidualnie pracuje ze studentem. - Rozmawiamy, podpowiadamy, co przeczytać, często zadajemy napisanie wypracowania ze ściśle określoną tezą, co wymaga myślenia, bronienia własnych poglądów i czego nie da się skopiować z internetu - opowiada dr Żur. Jej zdaniem w ten sposób studenci uczą się samodzielnego myślenia, którego brakuje w dzisiejszych realiach.

  Pierwszych doświadczeń uczestnicy programu WISE nabywają organizując doroczne sympozjum. To nie tylko wykłady, ale także spotkania z przedstawicielami firm i instytucji przy tzw. stolikach kariery, gdzie można zapewnić sobie staże.

  Zobacz galerię

  Takie sympozjum, organizowane już po raz czwarty, tym razem pod hasłem „Marka: Polska”, odbędzie się w dniach 13#-14 kwietnia w Chochołowym Dworze w Jerzmanowicach pod #Krakowem. W tym roku gośćmi specjalnymi będą m.in: minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, marszałek małopolski Jacek Krupa, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska czy prezes firmy Geberit Przemysław Powalacz. W sympozjum udział wezmą nie tylko obecni studenci WISE, ale także absolwenci tego programu. - Nie boje się tego powiedzieć: tworzymy wspólnotę ludzi, którzy się lubią i wspierają - mówi dr Żur.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  WIDEO: Poważny program - odc. 19: Partia matka

  Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

  NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

  Szukamy maluchów na okładkę

  Szukamy maluchów na okładkę "Gazety Krakowskiej"!

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

  Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?