Do włamania do jubilera w Andrychowie doszło w piątek 25 października. Sprawca wybił szybę w oknie wystawowym i ukradł biżuterię w tym m.in. obrączki, bransoletki i kolczyki. Jak się później okazało łączna wartość strat została oszacowana na ponad 7 tys. złotych.
Złodziej jest już znany policji z Andrychowa
Wyjaśnieniem sprawy od razu zajęli się policjanci z różnych komórek andrychowskiego komisariatu, którzy na podstawie nagrań monitoringu ustalili wizerunek mężczyzny. W trakcie penetracji miasta, w niedługim czasie od zgłoszenia, funkcjonariusze zatrzymali go na jednym z osiedli. Okazał się nim być 37-letni mieszkaniec gminy Andrychów, dobrze znany miejscowej Policji. W trakcie dalszych czynności policjanci znaleźli w zaroślach na terenie miasta plecak należący do mężczyzny, który miał ze sobą w chwili popełnienia przestępstwa, co wynikało z nagrań monitoringu. W plecaku znajdowały się dokumenty należące do zatrzymanego oraz skradziona biżuteria.
Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat. 37-latek niebawem odpowie za swoje postępowanie przed sądem.
- Gigantyczny znak N i napis "JP II" w małopolskim lesie. Jak powstały? W jakim celu?
- Nauczyciel pokazywał dzieciom na lekcjach filmy porno. Ruszy proces
- "Pardon", czyli Budda i Louis Villain nagrali utwór
- Kamień węgielny i akt erekcyjny pod nową strażnicę dla PSP w Wadowicach
- Wielka inwestycja na Zamku Rabsztyn. Atrakcja zyska nowe ekspozycje i nie tylko!
- Leśny Dwór w Bukownie. To był kiedyś ośrodek wypoczynkowy
Odkryj Zamek Lipowiec w Babicach
