Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybieramy idealnego gospodarza. Głosuj na najpopularniejszego wójta i burmistrza Małopolski

Magdalena Stokłosa
Już po raz 14. wybieramy najlepszych gospodarzy w naszym plebiscycie "Najpopularniejszy wójt i burmistrz Małopolski" . W pierwszym etapie nasi Czytelnicy zgłaszali swoich kandydatów do tego zaszczytnego tytułu. Teraz pora na głosowanie. Zachęcamy Państwa do wspierania swoich faworytów. To od Was zależy, kto zostanie wyróżniony podczas uroczystej gali.

Najpopularniejszy wójt i burmistrz Małopolski 2013 [REGULAMIN]

Jak można wywnioskować z liczby zgłoszeń, w Małopolsce mamy wielu wójtów i burmistrzów, którzy znają się na swojej pracy. Pisali Państwo w uzasadnieniach kandydatur, że są to osoby, które konsekwentnie realizują swoje cele i działają na rzecz lokalnej społeczności. Wskazywali Państwo, jak wiele inwestycji udało się zrealizować w ostatnim czasie. Dowiedzieliśmy się, że kilka miast i gmin dzięki sprawnemu zarządzaniu zmniejszyło zadłużenie. Jednocześnie wielu z Państwa podkreślało, że gospodarze Waszych miast i gmin to po prostu dobrzy ludzie, którzy są blisko ludzkich problemów.

Doskonałą okazją do docenienia zasług wójtów i burmistrzów są wybory. Te odbywają się jednak co cztery lata. Dlatego właśnie co roku wspólnie ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Małopolski na łamach "Gazety Krakowskiej" organizujemy nasz plebiscyt.
W rozmowach z naszą gazetą laureaci z lat poprzednich podkreślali, że wygrana wiele dla nich znaczy. Daje prestiż, ale też mobilizuje do jeszcze lepszej pracy. Bycie najpopularniejszym przecież zobowiązuje.

Przez ostatnie tygodnie wysyłali Państwo do nas zgłoszenia kandydatów. Kolegium Redakcyjne "Gazety Krakowskiej" dokonało weryfikacji wszystkich zgłoszeń. Tak powstała zaprezentowana obok lista 64 wójtów i 26 burmistrzów, na których można oddawać swoje głosy (szczegółowa instrukcja i terminy głosowania w ramce obok). Tylko od Państwa zależy, kto będzie triumfował w tym roku.

Laureatami zostanie 10 wójtów i 5 burmistrzów, którzy dostaną największą liczbę głosów w swojej kategorii.
Wszyscy zwycięzcy plebiscytu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a także symboliczne nagrody.

Najpopularniejsi wójtowie Małopolski 2013 otrzymają specjalne kapelusze Witosa. Z kolei najpopularniejsi burmistrzowie zostaną nagrodzeni honorowymi insygniami.

Dokładny termin oraz miejsce uroczystości wręczenia nagród zostanie ustalone przez organizatorów. Dzień po uroczystości na łamach "Gazety Krakowskiej" opublikujemy pełną listę laureatów.

Pełny regulamin plebiscytu dostępny jest w siedzibie organizatora - Polskapresse Sp. z o.o. Oddział Prasa Krakowska, al. Pokoju 3, 31-548 Kraków oraz na stronach internetowych www.gazetakrakowska.pl www.krakow.naszemiasto.pl.

Jak głosować?

Swój głos na poszczególnych kandydatów można oddać za pomocą kuponów dołączonych do naszej gazety w okresie od 4 do 18 października. Na jednym kuponie można oddać głos na jednego kandydata tylko w jednej kategorii. Wypełnione kupony należy dostarczyć pocztą lub osobiście do Polskapresse Sp. z o.o. Oddział Prasa Krakowska, al. Pokoju 3, 31-548 Kraków - do 22 października.

Innym sposobem głosowania jest wysłanie wiadomości SMS (zyskują Państwo wówczas dostęp do e-wydania Gazety Krakowskiej). Głosowanie SMS-owe potrwa do 25 października do godziny 23.59.59.

Zakupu e-wydania można dokonać poprzez przesłanie wiadomości SMS na numer 72355 (koszt 2,46 z VAT) w treści wpisując W. oraz numer kandydata według listy alfabetycznej w głosowaniu na "Najpopularniejszego wójta Małopolski 2013" lub wpisując B. oraz numer kandydata według listy alfabetycznej w głosowaniu na "Najpopularniejszego burmistrza Małopolski 2013". Czytelnik może wysłać dowolną liczbę kuponów lub SMS-ów.

Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska