Nasza Loteria

Wybory 2020 Tarnów. Tarnowianie głosują w II turze wyborów prezydenckich [ZDJĘCIA]

Paulina Marcinek-Kozioł
Paulina Marcinek-Kozioł
W Tarnowie głosowanie w II turze wyborów prezydenckich na ten moment upływa spokojnie. Kolejek przed lokalami wyborczymi raczej nie ma. Większy ruch można zaobserwować po mszach świętych gdy sporo osób prosto z kościołów udaje się do lokali wyborczych.

FLESZ - Nowy groźniejszy kleszcz dotarł do Polski

Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Tarnowie poinformowała, że do godz. 12 w tarnowskim okręgu wyborczym frekwencja wyniosła 26,07 procent.

W skład tarnowskiego okręgu wyborczego wchodzą miasto Tarnów oraz powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski i tarnowskiej. Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane na temat frekwencji do godziny 12.

Frekwencja w poszczególnych powiatach:

  • Miasto Tarnów - 25,82 proc.
  • powiat bocheński - 27,28 proc.
  • powiat brzeski - 26,60 proc
  • powiat tarnowski - 26,23 proc.
  • powiat dąbrowski - 23,18 proc.

Największą frekwencje odnotowano do godziny 12 w gminie Rzepiennik Strzyżewski (pow. tarnowski) . Do południa frekwencja wynosiła tam 32,54 proc. Najmniej osób odwiedziło komisje wyborcze w gminie Radłów (pow. tarnowski), gdzie frekwencja do godz. 12 wyniosła 21,26.

Według najnowszych wyników podanych przez PKW wybory prezydenckie wygrał Andrzej Duda. Sprawdźcie w galerii, kto ze świata sportu poparł urzędującego prezydenta RP, a kto pretendenta Rafała Trzaskowskiego.

Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski? Sprawdź, jak głosowali z...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska