Poprawa stanu komunikacji miejskiej, więcej miejsc pracy, dbałość o ekologię, bezpieczeństwo i tradycję - takie, między innymi, punkty zostały zawarte w ogłoszonym w niedzielę programie wyborczym Pateny.
Kandydatka Platformy Obywatelskiej wierzy, że jej dwunastoletnie doświadczenie pracy w radzie miasta i poparcie dużych nazwisk lokalnej i ogólnopolskiej polityki będą pomocne.
W komitecie honorowym znaleźli się europosłanka Róża Thun, były prezydent Krakowa Józef Lassota, minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska, posłowie PO Ireneusz Raś i Jerzy Fedorowicz oraz senatorowie Bogdan Klich i Janusz Sepioł.
Patena podkreśla, że chce realizować postulaty bezpośrednio dotyczące mieszkańców miasta. Stąd pomysł na zapewnienie 3-, 4- i 5-latkom miejsc w samorządowych przedszkolach "po złotówce za godzinę".
Dodatkowo kandydatka PO stawia na komunikację miejską - tańsze bilety, więcej bus-pasów i parkingów park&ride, nowe linie tramwajowe i autobusowe. Obiecuje budowę ścieżek rowerowych.
Patena w swoim programie zawarła także rozbudowę monitoringu, lepsze oświetlenie i zwiększenie ilości patroli policyjnych na ulicach Krakowa.
Według kandydatki PO, konieczne jest zwiększenie budżetu obywatelskiego i doprowadzenie do realizacji projektów zagwarantowanych w kontrakcie terytorialnym dla Małopolski - inwestycji w nowy budynek Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu, budowy szybkiej kolei aglomeracyjnej i drogi S7 do granic ze Świętokrzyskiem.
- Przykłady kilku miast w Polsce dobrze zarządzanych przez kobiety pokazują, że warto powierzyć obowiązki prezydenta nowej osobie - przekonuje kandydatka PO.
Czy Marta Patena dołączy do grona kobiet-prezydentów? Ostatni sondaż, zrealizowany na początku miesiąca przez CEMInstytut Badań Rynku i Opinii Publicznej na grupie 1015 krakowian, nie jest dla kandydatki PO łaskawy. Z poparciem 11,1 proc. jest czwarta, po prezydencie Jacku Majchrowskim (32,2 proc.), kandydacie prawicy Marku Lasocie (21,8 proc.) i kandydacie niezależnym Łukaszu Gibale (13,1 proc.).
Zobacz najświeższe newsy wideo z kraju i ze świata
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!