Niepełnosprawni też mogą uprawiać boks
Termin jest nieprzypadkowy - na początku tego miesiąca (3 grudnia) obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Paraboxing to jedna nielicznych form sportów walki, którą mogą oni uprawiać. Rywalizacja jest podobna, z tym, że uczestnicy siedzą na wózkach.
Pod Wawelem trenowaniem i promowaniem tej dyscypliny zajmuje się Dragon Kraków Paraboxing, który organizuje galę.
W programie międzynarodowej imprezy w Klubie Kwadrat (ul. Skarżyńskiego, teren Politechniki Krakowskiej na Czyżynach) są walki o tytuł mistrza Polski, młodzieżowego mistrza Małopolski, czy o pas Dragon Kraków Paraboxing. W zawodach wystąpią mają także pięściarze z Włoch, Kanady, Francji, Czech i Hiszpanii.
Nie tylko sport. Wystawa, koncerty podczas Dragon Kraków Paraboxing Night 2024
Zapowiada są również inne atrakcje dla widzów, m.in. wystawa malarska obrazów Krzysztof Paciorka, występy muzyczne (JBL & Epitet, Chór Allegria) i pokaz parakarate.
Ambasadorami i gośćmi specjalnymi wydarzenia się ludzie związani ze światem sportów walki: Fiodor Czerkaszyn, Mateusz „Don Diego” Kubiszyn, Robert Krasoń, Łukasz Parobiec, Łukasz Jarosz, Tomasz Mamulski, oraz Janusz Pindera. Ten ostatni, dziennikarz specjalizujący się w pięściarstwie, komentować będzie galę podczas transmisji online.
Dla osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunem wstęp jest darmowy po zarejestrowaniu się przez stronę www.dragonparaboxing.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Przy klubie jest parking, a obiekt wyposażony jest w windę dla niepełnosprawnych.
