https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wyrodny wnuk. 20-latek w Oświęcimiu znęcał się nad babcią. Policjanci zatrzymali agresora. Dostał nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania

Bogusław Kwiecień
Policjanci z oświęcimskiej komendy zatrzymali 20-letniego mieszkańca Oświęcimia podejrzanego o znęcanie się nad babcią
Policjanci z oświęcimskiej komendy zatrzymali 20-letniego mieszkańca Oświęcimia podejrzanego o znęcanie się nad babcią KPP Oświęcim
Policjanci z oświęcimskiej komendy zatrzymali 20-letniego mieszkańca Oświęcimia podejrzanego o znęcanie się nad babcią. Jednocześnie wydali nakaz opuszczenia przez mężczyznę miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania i kontaktowania z 72-letnią seniorką.

20-latek z Oświęcimia podejrzany o stosowanie przemocy nad babcią

Policjanci zostali wezwanie do awantury domowej, którą wszczął 20-letni mieszkaniec Oświęcimia, wobec swojej 72-letniej babci. W jednym z mieszkań na terenie osiedla Chemików w Oświęcimiu mundurowi zatrzymali agresora.

- Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że wnuk wszczął awanturę, podczas której uderzył ją w twarz. W związku z powyższym funkcjonariusze, po zebraniu niezbędnych informacji wydali wobec 20-latka nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. W tej sprawie wszczęto również postępowanie w związku z podejrzeniem, że 20-latek dopuszcza się znęcania fizycznego i psychicznego nad seniorką - informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy KPP w Oświęcimiu.

W rodzinie wszczęta została procedura Niebieska Karta, dzięki której pokrzywdzona uzyska pomoc specjalistów z Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej. Sprawca z kolei został objęty nadzorem dzielnicowego.

Za przestępstwo znęcania grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Apel policji w Oświęcimiu

Policjanci apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały przemoc. W tym celu należy złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa znęcania. Pomocą i wsparciem osobom pokrzywdzonym przemocą służy wiele instytucji, między innymi powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej, czy ośrodki interwencji kryzysowej.

Funkcjonariusze kierują swój apel o przerwanie przemocy również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym. W pilnych przypadkach należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska