https://gazetakrakowska.pl
reklama
18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Brudne, głodne i zaniedbane zwierzęta gospodarskie w Mszanie Dolnej. Cierpienie 21 krów i jednej świni przerwało anonimowe zgłoszenie

Klaudia Kulak
Aż trudno uwierzyć, że zwierzęta żyły w takich warunkach. 21 krów i jedna świnia były brudne, głodne i w tragicznej kondycji. Za ich dobrostan odpowiedzialny był 50 -letni mieszkaniec gminy Mszana Dolna w powiecie limanowskim. Zwierzęta są już bezpieczne, a ich właściciel odpowie przed sądem za znęcanie się nad zwierzętami poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach oraz w stanie rażącego zaniedbania

Zaniedbane zwierzęta w Mszanie Dolnej

O sprawie gnębionych zwierząt policjanci dowiedzieli się dzięki zgłoszeniu dokonanym za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wpłynęło ono 21 kwietnia i wynikało z niego, że zwierzęta gospodarskie w jednej z miejscowości na terenie gminy Mszana Dolna przebywają w fatalnych warunkach. To co policjanci zastali na miejscu okazało się być prawdą.

- Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej po przybyciu pod wskazany adres, na miejscu zastał 50-letniego właściciela gospodarstwa. W gospodarstwie przebywało 21 krów i jedna świnia, które były w tragicznej kondycji. Zwierzęta były utrzymywane są w fatalnych warunkach. Były brudne, głodne i zaniedbane - informuje limanowska policja.

Na miejscu obecny był również Powiatowy Lekarz Weterynarii z Limanowej oraz Wójt Gminy Mszana Dolna. Decyzją obecnych na miejscu osób, 50-latkowi odebrano zwierzęta i przekazane innej osobie pod opiekę.

- Policjanci przeprowadzili czynności, podczas których zabezpieczyli niezbędne dla postępowania dowody. Za znęcanie się nad zwierzętami poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach oraz w stanie rażącego zaniedbania mężczyzna odpowie przed sądem - czytamy w komunikacie małopolskiej policji.

Skuteczna interwencja dzięki KMZB

Interwencja była możliwa dzięki zgłoszeniu sprawy za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB). Jest to platforma, na której mieszkańcy mogą anonimowo zgłaszać różne zagrożenia, w tym także przypadki zaniedbanych zwierząt.

- Dzięki KMZB dzielnicowy może szybko dowiedzieć się o problemach występujących w jego rejonie i zareagować. W przypadku zgłoszenia o zaniedbanych zwierzętach dzielnicowy może: skontaktować się z właścicielem zwierzęcia i poprosić o poprawę warunków jego bytowania, zgłosić sprawę do organizacji zajmujących się ochroną zwierząt lub w razie potrzeby wszcząć postępowanie administracyjne - przypominając małopolscy policjanci.

KMZB jest użytecznym narzędziem, które pomaga dzielnicowym w realizacji ich obowiązków i przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa obywateli, w tym także zwierząt.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska