Uciec od zgiełku. Działki z dala od miasta coraz popularniejsze
W obliczu pandemii często niemożliwe stało się korzystanie z uroków kultury w centrum miasta, więc bliskość do centrum przestała być atutem. Mnożą się więc przykłady młodych ludzi, którzy wolą mieszkać pod miastem.
- Coraz częściej można usłyszeć historie młodych osób, które kupują działkę nawet nie bezpośrednio pod większym miastem, ale np. oddaloną od miasta wojewódzkiego o 30 km, czasem nawet 50 km. Działka w takich lokalizacjach jest o wiele tańsza. Koszt kupna domu z rynku wtórnego i jego remontu, bądź budowy nowego razem z działką zamyka się w kwocie za którą można kupić kawalerkę lub 2-pokojowe mieszkanie blisko centrum dużego miasta - tłumaczy Jarosław Krawczyk z serwisu Otodom.
Według danych Otodom (wrzesień 2021 r.) średnio za mkw. mieszkania w Warszawie z rynku pierwotnego trzeba było zapłacić 11 935 zł, a z rynku wtórnego - 13 134 zł. W tym samym czasie w np. Krakowie stawki zarówno za używane, jak i nowe lokale mieszkalne przekraczały poziom 10 tys. zł/mkw.
- Mnożąc takie stawki przez 50 lub 60 mkw. otrzymujemy kwotę, która spokojnie powinna starczyć na kupno działki i budowę domu lub zakup domu na rynku wtórnym w niewielkiej miejscowości z dala od miejskiego tempa życia - czytamy w raporcie Otodom.
Działki z widokiem na góry, jezioro, las na sprzedaż w Małopolsce
Przejdź do galerii i zobacz nasze zestawienie najlepszych ofert z serwisu otodom.pl. Znajdziesz tam zdjęcia nieruchomości, ich ceny oraz najważniejsze informacje dotyczące działki.
- Grzechy, za które nie dostaniesz rozgrzeszenia. Ksiądz nie będzie miał wyboru
- Te znaki zodiaku wzbogacą się w 2022 roku
- Podwyżki opłat i cen w 2022 r. Nie tylko prąd i gaz. Co zdrożeje i o ile?
- Sylwestrowa zabawa w klubie Energy 2000 w Przytkowicach
- Nowy rok przynosi duże podwyżki w aptekach. Więcej zapłacimy za 500 lekarstw [LISTA]
- Ruszyła rozbiórka wiaduktu w centrum miasta. Wielkie zmiany w organizacji ruchu!
