Z ponad 100 intencjami idzie z Krakowa do Santiago de...

  Z ponad 100 intencjami idzie z Krakowa do Santiago de Compostela

  Zdjęcie autora materiału
  Małgorzata Mrowiec

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Trasa pielgrzymki wiodła przez cztery państwa
  1/6
  przejdź do galerii

  Trasa pielgrzymki wiodła przez cztery państwa ©Fot. Tomasz Jędrzejewski

  12 października w samo południe Tomasz Jędrzejewski - członek wspólnoty Chrystus w Starym Mieście działającej przy Bazylice Mariackiej - dotrze do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do tej pory nie zanotowano, aby od czasów średniowiecznych ktoś przeszedł tę trasę z Krakowa.
  Pielgrzymka Tomasza Jędrzejewskiego, na co dzień mieszkającego w Krakowie, odbywa się w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża i zdobycia przez Wandę Rutkiewicz najwyższego szczytu Ziemi, a zarazem w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pielgrzym dotrze do celu po prawie czterech miesiącach odkąd wyruszył w drogę.

  Tomasz rozpoczął pielgrzymkę 16 czerwca mszą św. o godzinie 8 rano w Bazylice Mariackiej.
  Trasa Via Regia wiodła go przez cztery państwa: Polskę, Niemcy, Francję i Hiszpanię. Przebył około 3,6 tys. kilometrów. Gdy już znajdzie się w Santiago de Compostela, odprawiona zostanie tam msza w intencjach Krakowa, parafii mariackiej i samego Tomasza - „Misa del Peregrino”, jako dziękczynienie za szczęśliwe dotarcie pielgrzyma do grobu św. Jakuba. Po powrocie do Krakowa Tomasz ma opowiedzieć o drodze i swoich przeżyciach na planowanym spotkaniu.

  Tomek Jędrzejewski - w życiu zawodowym programista Javy, lider techniczny - od kilku lat w wolnym czasie podejmuje się długodystansowych pieszych wędrówek po Europie. Jest również członkiem wspólnoty mariackiej Chrystus w Starym Mieście, adorującej Najświętszy Sakrament i prowadzącej ewangelizację centrum Krakowa. Swoją wyprawę nazwał „Via Cracovia” i uważa ją za podróż życia. Swoją drogę do Santiago relacjonował na swoim blogu: www.zyxist.com. Jak sam mówi „na pewno pozostanie pewną granicą w życiorysie, ponieważ nie ma możliwości, aby po takim doświadczeniu wrócić takim samym człowiekiem”.

  Krakowski pielgrzym niesie do Santiago ponad sto intencji, za które ofiarowuje poszczególne etapy trasy. Są to zarówno intencje dotyczące konkretnych osób, spraw Kościoła i świata, jak i intencje własne Tomasza.

  Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


  KONIECZNIE SPRAWDŹ:


  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bez przesady. Tomasz nie jest pierwszy.

  xmk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Bez przesady.
  Osobiście spotkałem w 2011 r. w Santiago de Compostela trzy panie w wieku emerytalnym: Krysię, Anię i Wiesię, które wyszły z Bazyliki Miłosierdzia w Łagiewnikach po Mszy św....rozwiń całość

  Bez przesady.
  Osobiście spotkałem w 2011 r. w Santiago de Compostela trzy panie w wieku emerytalnym: Krysię, Anię i Wiesię, które wyszły z Bazyliki Miłosierdzia w Łagiewnikach po Mszy św. beatyfikacyjnej Jana Pawła II i dotarły do Fatimy.
  W 2014 r. Tomasz Juras doszedł do Santiago de Compostela z Krakowa. W sumie podróż zajęła mu 113 dni, w trakcie których pokonał blisko 3700 km. https://www.facebook.com/krakowsantiagodecompostelapieszo
  Co roku kilkanaście-kilkadziesiąt osób dociera do Santiago na piechotę z Polski.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ????

  Cb (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  To jest temat na glowna strone? Serio?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wybieramy OSOBOWOŚCI ROKU w Małopolsce

  Wybieramy OSOBOWOŚCI ROKU w Małopolsce

  Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - GŁOSOWANIE

  Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - GŁOSOWANIE

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Świat może istnieć bez tytoniowego dymu!

  Świat może istnieć bez tytoniowego dymu!