Kilkudziesięciu wystawców przez kilka będzie można znaleźć na górnej Równi Krupowej Miasteczko targowe – gdy tylko w piątek zostało otwarte – wypełniło się turystami. Wielu tylko spacerowało, wielu jednak kupowało i próbowało frykasów.
Jednak targi to nie tyko kulinaria. To także miejsce, gdzie wystawiają się twórcy twórcy rękodzielnicy. Można tam znaleźć naturalne kosmetyki, perfumy, wyroby z wełny, biżuterię ręcznie robioną, czy mnóstwo wyrobów artystycznych – obrazów, rzeźb etc. Niejednokrotnie samymi sprzedającymi są twórcy produktów.
Do tego swoje stoiska przygotowały gospodynie z kół gospodyń z Rzepisk i Nowego Bystrego na Podhalu, ale także z powiatu jędrzejowskiego. A tam naprawdę można posilić się cała rodziną. To bigosy, pierogi, moskole, żurki, a do tego sporo ciast i słodkości własnoręcznie zrobionych przez gospodynie. Nie ma się co dziwić, że akurat te stoiska kół gospodyń wiejskich cieszy się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających.
W ramach targów na scenie będzie odbywało się wiele występów. Podczas całej imprezy wystąpią 22 zespoły folklorystyczne. Targi zakończą się w poniedziałek 15 sierpnia Festiwalem Oscypka i Serów Wszelakich, w trakcie którego wybrany zostanie najlepszy oscypek 2022 roku. Wiosna targowa będzie czynna codziennie od godz. 11.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
