
Zamek w Czchowie
Kilka kilometrów od Wytrzyszczki, na wzgórzu zwanym Baszta nad Dunajcem, znajduje się zamek w Czchowie. Fortyfikacja powstała w drugiej połowie XIII wieku i składała się z murowanej wieży obronnej otoczonej przez fortyfikacje drewniane, które w kolejnych stuleciach były zastępowane przez mury obronne. Znajdowała się w nim komora celna, kontrolująca szlak handlowy.

Zamek w Czchowie
W późniejszych był siedzibą starostów czchowskich, a także mieścił sąd ziemski. Jednak od XVII wieku został opuszczony i stopniowo popadał w ruinę. Obecnie zachowała się jedynie częściowo zniszczona wieża i odsłonięte przez archeologów fundamenty murów.

Zamek w Melsztynie
Jadąc dalej szlakiem zamków naddunajskich natrafimy na ruiny melsztyńskiej warowni. Zamek powstał w połowie XIV wieku, wzniesiony przez kasztelana krakowskiego Spicymira herbu Leliwa, który następnie przekazał go we władanie swojemu synowi - Janowi z Melsztyna.
W ciągu wieków był zamieszkiwany przez różne znamienite rody (m.in. ród Tarłów czy Lanckorońskich). Jednak w czasie konfederacji barskiej uległ zniszczeniu przez wojska rosyjskie, a następnie przez poszukiwaczy skarbów. Od tamtej pory pozostaje w ruinie.

Zamek Trzewlin
Ostatnim przystankiem w wędrówce po naddunajskich zamkach jest Wielka Wieś, w której znajdował się zamek Trzewlin.
Powstał na szczycie Panieńskiej Góry w połowie XIV wieku i początkowo należał do rodu Białoniów herbu Rawicz.
Zamek prężnie działał do XVII wieku, kiedy to popadł w ruinę, a po potopie szwedzkim został rozebrany przez mieszkańców z Wojnicza. Obecnie na gęsto porośniętym roślinnością wzgórzu zachowały się jedynie ślady suchej fosy oraz niewielkie fragmenty murów.