W tunelu jest prawie 240 czujników dymu, 100 wentylatorów, blisko 3200 źródeł światła oraz 170 kamer. Wszystko to należy dokładnie sprawdzić, by korzystanie z obiektu było sprawne i bezpieczne.
Pierwsze prace rozpoczną się w nocy z poniedziałku na wtorek (23/24 października) w nitce tunelu w kierunku Krakowa. Od 22 do 6 rano ruch będzie prowadzony tylko jednym pasem, obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 70 km/h. Taka sama organizacja ruchu będzie w nocy ze środy na czwartek (25/26 października) na jezdni w kierunku Rabki.
Kluczowe prace serwisowe przeprowadzimy w nocy z wtorku na środę (24/25 października), między 22 a 6 rano. Wtedy, ze względu na zakres prowadzonych prac, zamknięty będzie całkowicie tunel na zakopiance. Kierowcy będą w tym czasie kierowani na objazdy drogą wojewódzką nr 968 (węzeł Lubień – Mszana Dolna) i drogą krajową nr 28 (Mszana Dolna – węzeł Skomielna Biała).
Tunel to skomplikowane urządzenie. Podczas prac serwisowych GDDKiA sprawdzi wentylację, instalację przeciwpożarową i pozostałą infrastrukturę techniczną (zasilanie, oświetlenie, sterowanie, monitoring, łączność). Przeprowadzi aktualizację systemu odpowiadającego za zarządzanie tunelem. Ponadto wyczyści kamery rejestrujące ruch pojazdów.
Młodzież uzależniona od smartfona - szokujący raport! o nastolatkach

- Co pasażerowie komunikacji miejskiej robią źle? Przegląd najgorszych zachowań
- Fryzury dla kobiet po 40. i 50. Zobacz, jak się czesać, aby odjąć sobie lat!
- Oto najbardziej luksusowe ulice Krakowa. Tutaj mieszkania kosztują krocie!
- TOP 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o Krakowie, przyjeżdżając tu na studia!