https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najbardziej denerwujące zachowania w komunikacji miejskiej. To irytuje innych pasażerów podczas podróży tramwajami i autobusami

Krzysztof Kadaś
Zachowanie innych pasażerów ma duży wpływ na komfort podróżowania komunikacją miejską.
Zachowanie innych pasażerów ma duży wpływ na komfort podróżowania komunikacją miejską. Andrzej Banas
Komunikacja miejska jest wygodnym i ekologicznym środkiem transportu, umożliwiającym sprawne poruszanie się po dużych miastach na całym świecie. Codziennie tysiące pasażerów w Krakowie korzysta z autobusów i tramwajów, dojeżdżając do pracy, szkoły czy innych miejsc. Nie zawsze jednak podróż mija w przyjemnej atmosferze. Jakie zasady warto przestrzegać, aby wspólne przejazdy były komfortowe i przyjazne dla wszystkich pasażerów?

Kraków od kilku lat intensywnie zastępuje stare autobusy i tramwaje nowoczesnymi pojazdami. Dzięki temu na ulicach miasta nie spotkamy już autobusów z wysoką podłogą, które utrudniały dostęp do pojazdu osobom starszym czy matkom z wózkami.

Coraz rzadziej pojawiają się też tramwaje, które wymagały pokonania schodów, co stanowiło wyzwanie dla niektórych pasażerów. Miasto nie tylko inwestuje w nowoczesne pojazdy, ale również rozbudowuje sieć połączeń, planując budowę nowych linii tramwajowych, co ma na celu jeszcze lepsze skomunikowanie różnych części Krakowa. Miasto jest również coraz bliżej budowy metra.

Komunikacja miejska w Krakowie bez tajemnic. Ceny i rodzaje biletów, linie tramwajowe i autobusowe, punkty sprzedaży [INFORMATOR]

Nowoczesne pojazdy komunikacji miejskiej z pewnością podnoszą komfort podróży, jednak nie zawsze to wystarcza, by cała podróż przebiegała w przyjaznej atmosferze. Często zdarza się, że inni pasażerowie swoim zachowaniem skutecznie zakłócają ten komfort. Postanowiliśmy przyjrzeć się sytuacjom, które najczęściej wywołują frustrację wśród podróżujących.

Związki partnerskie - jest projekt ustawy

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

R
Robert
Wszystko wynika z braku wychowania, trzeba pare wieków poczekac
n
nemo
Problemem w zatłoczonych autobusach są też rowerzyści , kurierzy przewożący swoje sprawne rowery . Jadą kilka przystanków , wysiadają z autobusu i wsiadają na rower . Nie maja siły na ciągłą jazdę rowerem ?
Z
Zbigniew Rusek
To podróżowanie w drzwiach to plaga Krakowa. Nieraz autobus nie może odjechać, gdyż fotokomórka wyzuwa obecnośc pasażera (luib siatki, teczki, plecaka) w jej polu widzenia i blokuje zamknięcie drzwi i wtedy pojazd nie moze ruszyć na święty nigdy (kilkakrotnie byłem świadkiem 8-krotnej próby zamknięcia drzwi, z powodu blokowania przez pasazerów uparcie zajmują[wulgaryzm]h miejsce we wrotach). powinni ludzie stronić od jazdy w drzwiach i trzymać się od nich jak najdalej. Napis "nie opierać się o drzwi' powinien być w autobusach nie pod sufitem, ale na środku płaa drzwi, by rzucał się w oczy (oraz pwoinna być informacja, że jest fotokomórka i nie nalezy stać lub trzymać bagażu zbyt blisko drzwi). . Ten probelm jest głównie w autobusach (częściej są zatłoczone niż tramwaje), zwłaszcza dotyczy ostatnich drzwi (pomosty są z reguły okupowane przez pasażerów - zwykle z telefonami).
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska