W pobliżu basenów utworzono nowe miejsce do rekreacji i wypoczynku, charakterystyczne i jednolite architektonicznie punkty sprzedaży oraz pole do gry w minigolfa. W fazie projektowej jest natomiast zagospodarowanie terenu pomiędzy aleją spacerową a Popradem, gdzie mają powstać ogród chiński, grecki czy wiklinowy.
– Widzimy ogromne zainteresowanie naszymi ogrodami. Zliczamy je na podstawie ujęć z kamer i cieszą się one coraz większą uwagą odwiedzających. Chcieliśmy stworzyć ofertę turystyczną z prawdziwego zdarzenia, to się udało, ale nadal ją poszerzamy – przyznaje w rozmowie z "Gazetą Krakowską" Jan Golba, Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.
– Wszystko po to, by goście będący już w Muszynie zostawali u nas jeszcze dłużej. Nowe atrakcje sprawiają, że dany kierunek turystyczny nie nudzi się i ludzie wciąż chcą tam wracać. Na to właśnie liczymy realizując nowe inwestycje – zauważa nasz rozmówca.
Pierwszą ze wspomnianych inwestycji odebrano na początku lutego br. Zrealizowała ją firma z Knurowa, a koszt prac wyniósł 1,1 mln zł brutto. Na realizację drugiej trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Obecnie trwa przygotowywanie dokumentacji przez biuro projektowe ze Szczawnika. Już teraz wiadomo jednak, że wartość prac projektowych oraz uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji sięgnie kwoty 91 tys zł. Ponadto do Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu złożono wniosek z pozwoleniem na budowę oraz stosowne zawiadomienia o planowanym rozpoczęciu prac.
– Mówiąc o pracach na terenie rekreacyjno–zabawowym to już od dłuższego czasu założenie było takie, by wzmocnić centrum rekreacji wodnej. Stąd pomysł na minigolfa, z którego będą korzystać głównie dzieci. Poza tym chcieliśmy utworzenia miejsca handlowego w jednolitej formie, by uniknąć stawiania tzw. "bud" czy namiotów. Nie chcieliśmy psuć odczuć estetycznych u naszych gości. W tych punktach będzie można nabyć pamiątki związane z naszym miastem i okolicami – wylicza Jan Golba przy okazji zapowiadając, że to nie koniec inwestycji na terenie Zapopradzia.
– Ogrody w dalszym ciągu będą rozwijane. Co jakiś czas będzie się pojawiało coś nowego. Tereny, z których teraz mogą korzystać nasi turyści i mieszkańcy, były odkupowane przez Miasto z rąk prywatnych i nadal tak jest. Mamy kolejne pomysły i plany – podsumowuje burmistrz.
Centrum Rekreacji i Sportu jest jednym z efektów rewitalizacji dawnej dzielnicy uzdrowiskowej Zapopradzie, której nazwa związana jest z jej położeniem w zakolu rzeki Poprad. Dzięki staraniom władz Miasta i pozyskaniu funduszy europejskich udało się ją ożywić.
CRiS Zapopradzie ma w swojej ofercie kompleks basenów otwartych oraz park linowy wraz towarzyszącymi im atrakcjami. W bezpośredniej lokalizacji znajduje się amfiteatr, gdzie odbywa się wiele imprez kulturalnych czy pijalnia wód mineralnych. Hitem okazał się park z ogrodami sensorycznymi. Wiosną 2019 roku otwarto Ogród Baśni i Legend. Każdy z odwiedzających to miejsce ma okazję dowiedzieć się więcej o świecie miejscowych baśni i legend. Znajduje się tam m.in. chatka czarownicy, która została stracona w XVIII wieku na muszyńskim rynku.
- Sądeccy milionerzy, niektórzy zaczynali w garażu. Zna ich cała Polska
- Przyłapani w czasie przerwy. Nie wiedzieli, że robią im zdjęcia do Google Street View
- Kolejne termy w Małopolsce otwarte. Nowa atrakcja w regionie
- Karnawał po sądecku czyli lachowskie zapusty. Impreza przyciągnęła tłumy
- Kordian nagrał piosenkę idealną na Walentynki. Do klipu zaprosił finalistkę Miss
