https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zawody przyszłości 2021: Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało listę profesji na które będzie największe zapotrzebowanie na rynku pracy

Maciej Badowski
Opracowanie:
Każdego roku ministerstwo publikuje w formie obwieszczenia prognozę zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy. Zobacz pełną listę 28 zawodów o szczególnym znaczeniu dla rozwoju państwa --->
Każdego roku ministerstwo publikuje w formie obwieszczenia prognozę zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy. Zobacz pełną listę 28 zawodów o szczególnym znaczeniu dla rozwoju państwa ---> Marek Szawdyn/ Polska Press
Minister Edukacji i Nauki przedstawiło prognozę zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na rynku pracy. Celem prognozy jest wskazanie w jakim kierunku powinna kształtować się oferta szkolnictwa branżowego.

Zawody przyszłości 2021. Prognoza na krajowym rynku pracy

Prognoza krajowa zawiera alfabetyczny wykaz 28 zawodów, dla których, ze względu na znaczenie dla rozwoju państwa, jest prognozowane szczególne zapotrzebowanie na rynku pracy - napisano w komunikacie. Pełną listę wszystkich 28 zawodów znajdziecie w naszej galerii:

Zawody o szczególnym znaczeniu dla rozwoju państwa

Jak zauważano, w tym roku na liście krajowej pojawiły się po raz pierwszy 4 zawody: dekarz, technik dekarstwa, technik robotyk, a także monter nawierzchni kolejowej. Ostatni zawód został dodany ze względu na "planowany rozwój infrastruktury kolejowej, m.in. w związku z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego".

Czym jest prognoza?

Każdego roku ministerstwo publikuje w formie obwieszczenia prognozę zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy.

Pierwszy z takich dokumentów został opublikowany w 2019 roku. Prognoza zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego ma na celu wspomaganie celowego i adekwatnego kształcenia zawodowego, a tym samym przyczynianie się do przeciwdziałania bezrobociu wśród absolwentów szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Polsce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Same zawody dla pracowników fizycznych i w tym kierunku zmierza brak edukacji w Polsce. Do roboty i do kościołka, tyle wam wystarczy.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska