Oferta handlujących tu rolników, sadowników, producentów lokalnych produktów to: owoce i warzywa; sery i produkty mleczne, miody i produkty pszczele; wyroby piekarnicze, ciasta i torty; przetwory, pasty, soki, zakwasy, oleje i wiele innych smakowitych i zdrowych produktów.
Tym razem oprócz lokalnych pyszności i rękodzieła od okolicznych artystów była zachęta do spacerów, badań a wraz z nią rozmowy o zdrowym stylu życia.
- Doskonale znacie przepiękne spacerowe dolinki naszej gościnnej gminy Wielka Wieś. Jesteście częstymi gośćmi w Dolinie Będkowskiej, Kobylańskiej czy Doliny Kluczwody, Prądnika. Bardzo się cieszymy z Waszych odwiedzin i chcemy żebyście czuli się u nas wyśmienicie - do osób handlujących na targowych straganach oraz do klientów mówił Janusz Bończak, koordynator Wielkowiejskiego Targu.
Zapraszał na zielone szlaki gminy Wielka Wieś. Podczas paneli targowych były rozmowy o zdrowym stylu życia i aktywności sportowej. Były także podstawowe badania medyczne realizowane dzięki wsparciu finansowemu powiatu krakowskiego w ramach projektu „Soboty z profilaktyką w gminie Wielka Wieś”.
Tym razem spotkanie na targu było także okazja do promowania kolejnego wydarzenia w gminie Wielka Wieś realizowanego z udziałem Wielkowiejskiego Targu. A wydarzenie to rodzinny piknik „Winnice we Dworze” planowany na 28 lipca 2024 r. pod Dworkiem w Modlnicy UJ. Będzie dużo zabaw, warsztatów i śpiewania, a przede wszystkim degustacje win i serów. Dla pasjonatów historii swoje podwoje otworzy dwór i park, po którym oprowadzać będą przewodnicy.
Dwór w Modlnicy z urokliwym parkiem otwiera podwoje. Zaprasz...
- Diabli Dół i Boża Wola. Nazwy małopolskich wsi, o których nie słyszeliście!
- Urok Ojcowskiego Parku Narodowego zimową porą. Tunel oszronionych drzew i sanie
- Najpiękniejsze zabytki powiatu krakowskiego wraz z gospodyniami trafiły do kalendarza
- Strefa aktywności gospodarczej w Miękini została otwarta. Firmy już kupują działki
- Na podium rankingu małopolskich gmin nieustająco Wielka Wieś i Zielonki
- Nietoperzowy Szlak. Nowa atrakcja turystyczna pod Krakowem
Tylko nieco ponad 47% Polaków chce skrócenia tygodnia pracy
