- Złożyłem odwołanie od lipcowej decyzji ministra Jakuba Szulca, gdyż taki miałem obowiązek - mówi Jarosław Handzel, prezes zarządu państwowej spółki Uzdrowisko Krynica- Żegiestów. - Odwołanie trafiło do minister zdrowia Ewy Kopacz i ministra skarbu Aleksandra Grada. W związku z moimi zażaleniami na wspomnianą decyzję poinformowano mnie, że do 30 listopada uzyskam odpowiedź.
Prezes Handzel uważa, że prywatna spółka powołana przed dziesięcioma laty przez spadkobiercówdawnych właścicieli spółki Uzdrowisko Żegiestów nie jest jej prawnym następcą. Poza tym, jak podkreśla, źle wyznaczone są obecne granice niektórych nieruchomości. Prokurator generalny zainteresował się z urzędu anulowaniem orzeczenie podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. Postępowanie karne
nie toczy się przeciw komuś, ale w sprawie. Podobny, sprawdzający charakter mają działania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Zobacz także: Krynica-Zdrój: generalny remont Pijalni Głównej
- Trochę wydaje się to dziwne, skoro już pięć lat temu minister zdrowia Marek Balicki uznał decyzję władz z 1948 roku o upaństwowieniu własności przedwojennych właścicieli uzdrowiska za niezgodną nawet z obowiązującym wtedy prawem - mówi pełnomocnik spółki Żegiestów Bohdan Chełmiński. - Ale my jesteśmy cierpliwi, bo już od 10 lat walczymy o zwrot tych nieruchomości.
Brutalne zbrodnie, zuchwałe kradzieże, tragiczne wypadki. Zobacz, jak wygląda prawda o kryminalnej Małopolscekryminalnamalopolska.pl
60 tysięcy złotych do wygrania.Sprawdź jak. Wejdź nawww.szumowski.eu
Wybierz prezydenta Krakowa.**Oddaj głos już dziś**