Zespół ze Słomnik pokonał Barcelonę

Pawel Panus
Pawel Panus
Lex Kancelaria Słomniki jako druga Polska w drużyna w historii piłki nożnej, a pierwsza w historii futsalu pokonała słynną FC Barcelonę 4:2.

Do rywalizacji obu drużyn doszło w ramach rozgrywanego we Wrocławiu międzynarodowego turnieju Futsal Masters. Wynik meczu w trzeciej minucie otworzył Adam Jonczyk! Po długim wyrzucie piłki przez Kamila Lasika, Adam przyjął futbolówkę i skierował ją do siatki obok bramkarza rywali. Drugą bramkę dla polskiego zespołu zdobył Konrad Podobiński strzałem pod poprzeczkę. Po tej akcji trener Barcelony poprosił o czas. Hiszpanie zdobyli kontaktową bramkę, ale na więcej nie pozwolili im do przerwy podopieczni Miłosza Kocota.
W drugiej połowie gracze z Katalonii osiagnęli znaczną przewagę, ale klasę pokazał wówczas nowy bramkarz ekipy ze Słomnik Kamil Lasik. Pote,m znakomitą akcję przeprowadził Wędzony i po jego zagraniu Vakhula zdobył gola, a gdy rywale wycofali bramkarza na listę strzelców wpisał się Solecki. Sensacja stała się faktem.

Lex Kancelaria Słomniki - FC Barcelona 4:2 (2:1)
Bramki: Jonczyk, Podobiński, Vakhula, Solecki - Luis Garcia, Santos
Lex Kancelaria: Lasik, Machlowski, Zachariasz - Solecki, Vakhula, Koval, Leszczak, Wędzony, Podobiński, Musiał, Przeniosło, Porębski, Jonczyk.
FC Barcelona: Lluch, Feixas - Santos, Cols, Garcia, Closas, Jose, Khalid, Cardona, Daniel, Juan Fran, Ripol, Roberto, Lluch, Feixas.