https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zielona polana już nie na sprzedaż. Prezydent odwołuje przetarg

Bartosz Dybała
Gmina, przy aprobacie radnych miejskich, chciała się pozbyć kolejnego cennego, zielonego terenu, tym razem w otulinie Lasku Wolskiego. Ostatecznie jednak prezydent Jacek Majchrowski postanowił odwołać przetarg. To m.in. efekt interwencji radnego dzielnicowego ze Zwierzyńca, Krzysztofa Kwarciaka, oraz "Gazety Krakowskiej".

Prawie trzyhektarowy teren przy ul. Księcia Józefa został wystawiony na sprzedaż za nieco ponad 470 tys. zł. Działki położone są w okolicy Klasztoru Ojców Kamedułów na Bielanach.

- W prywatne ręce ma trafić urokliwa, zielona polana, którą porasta wiele drzew i krzewów. Znajduje się w sercu parku krajobrazowego i ma kluczowe znaczenie dla walorów widokowych okolicy - alarmował Krzysztof Kwarciak, radny dzielnicowy ze Zwierzyńca. Twierdzi, że miasto, zamiast wykupywać tereny zielone, wyzbywa się „perełek”.

Okazuje się, że m.in. po interwencji radnego Kwarciaka, prezydent Jacek Majchrowski odwołał przetarg na sprzedaż tych gruntów. "Odwołanie przetargu następuje z uwagi na konieczność przeanalizowania zasadności zbycia opisanej wyżej nieruchomości i ewentualnego pozostawienia jej w zasobie nieruchomości gminnych" - czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej.

ZOBACZ KONIECZNIE:

WIDEO: Poważny program.

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jola
Szykował się kolejny przekręt krakowskiej kliki. W Sikorniku już pokombinowali z działkami. Teraz mamy małe opóźnienie w związku z wyborami.
j
jojo
...bo sraczki ze spazmami dostaniesz...
k
krakus
No właśnie. Gmina chce sprzedac... czyli konkretnie kto? Nazwiska prosze! A odwołanie przetargu nastąpiło że względu na wybory, to bardziej niż jasne, nagły wysyp panskich decyzji ostatnio... szkoda że podczas całej kadencji zabudowałby co popadnie.
W
Wacek
Za470 tys.chętnie kupię tą dzialkę
m
mf
Chciałbym wiedzieć którzy radni głosowali za sprzedażą tej działki
albo którzy byli przeciw.
Ponadto uważam, że działkę należałoby włączyć formalnie do Lasu Wolskiego bo nie wiadomo co kiedyś radnym strzeli do głowy.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska