Zioła i kwiaty połączone w jednym bukiecie na Małym Rynku w Krakowie

Monika JagiełłoZaktualizowano 
Na www.malopolskatogo.pl znajdziecie więcej informacji o wydarzeniach w regionie
Zioła kryją w sobie niezwykłą moc leczniczą, zaś kwiaty odprężają zmęczony wzrok lub cieszą pięknymi aromatami. Połączone dzięki starej sztuce komponowania w jednym bukiecie, stają się podarowanym przez naturę dziełem sztuki. O bogatej tradycji komponowania bukietów z ziół i kwiatów przypomina także tradycja Święta Matki Boskiej Zielnej.

Ksiądz Tischner powiedział przed laty o obchodach Matki Boskiej Zielnej, że "to święto przede wszystkim piękne. Ono prowokuje ludzi, aby byli piękni". Ludową mądrość i botaniczną wiedzę spina klamrą święto, które obchodzimy w piątek. Z tej okazji na miłośników ziół i kwiatów czekają atrakcje.

Wszyscy chętni do spróbowania swoich sił w sztuce kompozycji bukietów powinni pojawić się jutro na Małym Rynku w Krakowie. Od godz. 10 rano do 13 obok sceny usytuowanej na Małym Rynku będzie można składać bukiety do konkursowego starcia. Uczestnik musi wykonać bukiet samodzielnie. Wielkość bukietów pozostawiono inwencji uczestników konkursu.

Bukiety będą oceniane i punktowane w dwóch kategoriach - "Tradycyjny Bukiet Zielny" oraz "Bukiet Miejski - Kompozycja Kwiatowa". Osoba zgłaszająca swój bukiet do konkursu sama decyduje o kategorii, do której chce go zakwalifikować. W bukiety wkomponować możemy wiele. Czy będą to - przypominając ludowe nazwy - "koszyczki Najświętszej Marii Panny" (czyli werbena), "łzy Matki Boskiej" (tak zwano groszek), czy piękne "pantofelki Matki Boskiej" (tojad, zwany też mordownikiem) - nie ma znaczenia. Możliwości polski zielnik oferuje bez liku!

Poza dwiema kategoriami głównymi, przewidziano trzecią dla najmłodszych zielarzy-botaników. Do konkursu "Mały Bukiet" swoje prace będą mogły zgłaszać dzieci w wieku do lat trzynastu. Bukiety do konkursu przyjmowane będą również w piątek w godz. 10.00-13.00.

Finał konkursu odbędzie się w godzinach 13.00-14.30 na Małym Rynku. Autorzy najpiękniejszych kompozycji otrzymają nagrody finansowe. Jedną z nagród będzie również wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Oprócz konkursu, na odwiedzających w ten dzień Mały Rynek czekać będzie program muzyczny i warsztaty. Na scenie zostanie zaprezentowany specjalnie przygotowany program botaniczno-ekologiczny, z którego dowiemy się wielu praktycznych rzeczy o wciąż niedocenianych mocach roślin i kwiatów. Będzie także program artystyczny, w ramach którego swój koncert da zespół Gosia Markowska Band. Imprezę poprowadzą niestrudzeni krakauerzy Mieczysław Czuma oraz Leszek Mazan. Konkurs "Cudowna Moc Bukietów" organizuje Instytut Dziedzictwa.

Wszystkim, którzy chcieliby wziąć udział w konkursie, ale czują, że chcieliby poćwiczyć bukietowe kompozycje, polecamy zajrzeć na stronę www. cudownamocbukietow.pl. W zakładce "Wideo-porady" znajdziemy filmy wideo. Dowiemy się z nich, jak stworzyć własny bukiet zielny, bawić się kwiatami i fakturą liści tworząc graficzne wzory tuszem.

***
Na www.malopolskatogo.pl znajdziecie więcej informacji o wydarzeniach w regionie

15 sierpnia, piątek
od godz. 10.00
Wstęp wolny

CO TY WIESZ O WIŚLE? CO TY WIESZ O CRACOVII? WEŹ UDZIAŁ W QUIZIE!"

"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 10

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

C
Chrystjana/J/A

Przyznam, iż bardzo mnie dziwi, że nawet dziennikarze Kroniki Krakowskiej – tak nieoświeceni, w kwestii dziejów Krakowa, bo nie wiedzą, iż 15 sierpnia – 1894 roku, było Wniebowstąpienie - Matki Bożej Zielnej- czyli śmierć męczeńska, poprzez spalenie na Rynku Krakowskim - żony Jana Matejko, czyli prawdziwej matki, a nie - tzw. wniebowzięcie panny Maryi, dla królowania bezdzietnej Panny Maryi – królowej Młodej Polski, na ziemiach Rzeczypospolitej! A, Duch Święty, poprzez sumienia rozumnych ludzi i krakowian , upamiętniał, w Rzeczypospolitej do 1939 roku – 15 sierpnia męczeńską śmierć – żony Jana Matejko- zielarki = doktorki humanitarnej, która została spalona, na Rynku Krakowskim, która tak do nieba, bo poprzez dym wstąpiła…, a była - na Rynku tam zamęczona, gdzie spalił się też Badylak, zamęczona za wierność małżeńską - swemu mężowi, aż do śmierci, bo nie chciała zostać – nałożnica cara Mikołaja – karła Stańczyka. A, święto to zostało, zakłócone, w Sieciechowicach – 15 sierpnia 1939 roku, gdy to parobki dworskie, od dziedzica Bukowskiego - Pileccy i Sumlety, zamordowali motyką – kalekiego sługę dworskiego i tak zaczęli - polską wojnę i polską nacjonalizacje, w imię Hitlera, który obalił Regionalną Rzeczypospolitą – oraz mordowanie miejscowych ziemian, jako – kułaków, a to święto męczeństwa – doktorki, zostało nazwane świętem polskiej panny Maryi – zawsze dziewicy! Zatem, nie ma w Kronice Krakowskiej - prawdziwych wieści i społecznych humanistów - Aniołów Krakowskich, gdy – radzieckie choje i wielobab - mąż prokurator Marcinkowskiej/Pitery oraz wielu naiwnych kobiet – wespół zapanowali.

C
Chrystjana/J/A

Zatem, przy okazji - wypominków i pamięci - męczeństwa - honornych ludzi, powiedź bydlaku Mazelowy - pawianie polski - Bogdanie Marcinkowski-Mazelo, co zrobiłeś mojej matce - starej bezbronnej kobiecie, w szpitalu, a prześladowanej w czasie wojny, jako młoda i honorna dziewczyna, o której - ci fałszerstw naopowiadała - twoja matka - Jagna- Zenona Perek, która ze starym dziadygą - pawianem Mazepą, jak - jej siostra Genowefa - Ryszarda, cie spłodziła. Zatem, dokąd będą się rozumni ludzi - godzić, na taki świat, gdzie panuje - polski okupant - polarny ludobójca, carska sodomia - małpi gnat!

C
Chrystjana/J/A

Zatem, pytam prokurator Marcinkowską czy jej mąż - kryminalista Bogdan, z Sosnowca rzeczywiście umarł czy nadal, jak polarny pawian - idiota Mazelowy grasuje! Bo firmy ludzkie, jak= np. okienne, pod jego symbolem Bogdanowski funkcjonują!

C
Chrystjana/J/A

Zatem, miejscem świętowania – 15 sierpnia – Święta Zielnej - Matki Bożej, która poprzez spalenie żywcem, do Nieba wstąpiła, czyli czczenia pamięci - życiowej matki i humanitarnej doktorki, która poprzez wzorcowe i męczeńskie życie stała się boga = stała się bożą – Ducha Świętego własnością, jest Kraków – Rynek Główny, czyli miejsce jej tragedii życiowej, co carsko/polskie legiony, na – dzień wojska polskiego i Częstochowę – mennicę polską dla czczenia polskiej królowej - czarnej Mańki zamienili, a miejscem, świętowania – Święta Matki Bożej Różańcowej – w pierwszą niedzielę października, jest Mogiła Laskowska i kościół, w Wysocicach, pod takim wezwaniem, a gdzie jej i jej męża- księcia Józefa zamęczony syn spoczywał! Na co mam dowód rzeczowy, bo – odnaleziony stary medalik, przy Mogile Laskowskiej, z napisem, Rosario Sakre Regina, gdzie jest upamiętniona Matka Rosario- Rozalia i syn św. Remigiusz – Regine, trzymający w dłoniach różańce! Zatem, kiedy Bogdan Mazela, przestanie - mówić, jak pawian carski - Mazela Laskowski - bankowy!!!

C
Chrystjana/J/A

Iż - wszystko na Ziemi - Regionalnej Rzeczypospolitej - polski pawian - legionista polski i polski katolicyzm oraz carski - izraelski islam, w życiu rdzennych ludzi i chrześcijan europejskich poprzewracał, bo - np. jakie imię miała - żona księcia Jana Matejko, takie imię miała i ma - zamęczona Matka, zajmująca się ziołami i chorymi na ziemi krakowskiej - zw. Matką Boża Zielną, a wiadomo, że jedna z jej córek - Wanda miała, na imię i jak matka też zajmowała się ziołami, a w Wiśle w zielnym wianku się utopiła, gdy jej męża zamordowano i kazano - jej mordercę swego ojca, matki i męża poślubić! Jak - imię Matki Bożej od Różańca świętego, brzmi Rosario - Rozalia - księżna Mazowiecka - obrazowa - Pomarańczarka..., bo to - też cierpiąca Matka od zamordowanego księcia Remigiusza, z Mogiły Laskowskiej syna księcia mazowieckiego - Józefa, który - wypędzony ze swego Księstwa mazowieckiego, bo oddał - swe Księstwo, za życie - porwanego przez carskie pawiany - syna, na ziemi krakowskiej - wulkaniczne - promieniujące dziury wulkaniczne zabezpieczał i młyny dla miejscowych ludzi stawiał.

C
Chrystjana/J/A

A w nawiązaniu do tematu artykułu i Święta Matki Bożej Zielnej, hucznie obchodzonego w Kalwarii, zamiast w Krakowie oraz z okazji Sto dwudziestej -Rocznicy Wielkiej Rzezi, na ziemi Krakowskiej, bo w 1894 roku i Męczeństwa – humanitarnej doktorki- zielarki - Księżnej Dietl– Madalińskiej=Matejko, która do Nieba wstąpiła, poprzez spalenie – jej żywcem, a dokonanego przez polarnych – carskich polaków, pytam - Kukuło Mazelowa, w takiej czy innej postaci jesteś – synem krakowskiej - wulkanicznej ziemi czy polarnej ziemi, zatem, prawdziwym polskim- polarnym pawianem - bandziorem - wikingiem, rodem z nad Morza Barents, czyli pachołkiem carskim, w rękach Mazeli Laskowskiego i Bogdana Marcinkowskiego – starszego bandziora, z Sosnowca, który mógł dokonać – nawet prowizorycznego pochówku czy pochówku swojej ofiary, aby – jak zaczajony milczek, spokojnie mordować i grasować – jak jego dziad czy ojciec - rodem od polarnych bandziorów - pawianów carskich – Mazeli Laskowskiego, od ludobójców i grabieżców carskich, z Raj Choj – potem Młodej Polski, którzy wraz z carem Mikołajem – karłem Stańczykiem oraz polskimi markietankami typu Rudej Mańki i Czarnej Mańki, z wąsem, Pogońki, Pileckiej, oraz łysej dziewki służebnej, która zupą mleczną księcia Jana i jego wnuczkę otruła, przybyli w 1894 roku, na ziemie krakowskie i dla cara Mikołaja – zamordowali księcia Jana Matejko, czyli potomków Jana Sobieskiego dla niego mordowali, a on – im, w zamian, za wierną – ludobójczą - pawianową służbę, na księstwie krakowskim – ziemi wulkanicznej, polskie królestwo = sodomskie ku.restwo utworzył – Młodą Polskę zrobił, dlatego Duch Święty, jak - poprzez rdzennych ludzi sumienia, upamiętniał do 1939 roku – 15 sierpnia męczeńską śmierć – żony Jana Matejko- zielarki = doktorki humanitarnej, która została spalona, na Rynku Krakowskim i tak do nieba poprzez dym wstąpiła…, tam – zamęczona, gdzie spalił się też Badylak, zamęczona za wierność małżeńską - swemu mężowi, aż do śmierci, tak – i upamiętnił pawianowe ludobójstwo - symbolem pawia dla polaków carskich, w Krakowie, bo był i jest nim - paw, czyli symbol ludobójczych carskich Ludo- pawianów= małpoludów, którzy darmowym – zrabowanym strojem lubili się chełpić, to - symbol polarnych = małpoludów polskich wikingów, na służbie carskiej! Zatem, kim są współcześni Polacy, na ziemi krakowskiej, jak nie poddanymi Cara Mikołaja , z siedzibą, w wieży Babel = Wawel/Barents = Warszawy oraz poddanymi Hitlera, który, z Regionalnej Rzeczypospolitej – sobie Polskę zrobił, czyli – są pawianami polarnymi - poddanymi cara małpoluda, wywodzącego się z małpich gór, z kontynentu, pokrytym lodami - Sodomii i Gomory = Spitsbergenu, jak i poddanymi- obywatelami Hitlera, poprzez służbę wojsku polskiemu = carskiemu, a Hitler, był polarnym – rudym potomkiem cara Mikołaja i wywodził się z Arktycznych Wysp – Adelajdy, stąd Adolf! Kim są Czesi, z zatoki Czoskiej, na ziemi Słowiańskiej, jak nie obywatelami – ludobójczego państwa utworzonego przez Hitlera, na cudzej ziemi- ziemi zniewolonych Spartakanów – Postawnych Szparagów - Ottonów Łużyckich!

C
Chrystjana/J/A

Zatem, nie udawaj – ruskiego czy Ukraińca, skoro jesteś genetycznym i życiowym Poliakiem, carskim pachołkiem , z Raj Choj, z okręgu radzieckiego- nienieckiego, a urodzonym, wychowanym na – cudzej ziemi, na - urzędowej polskiej wsi! I - równanie się czy prześladowanie - rozumnych ludźmi, to ewidentny wybryk - pijanego czy naćpanego pawiana. Zatem, nie bez przyczyny, jak – tym, podkładanym głosem, w Sercu i rozumie, od łowców narządów – rabownictwa medycznego, w opanowanej, przez ciebie TVP, udajesz – kogoś innego czy w innych parodiach – grasz światowego gieroja - kpiarza, tak i na mnie – herodowy wyrok, tym samym głosem wydajesz czy kpisz ze mnie. W dodatku, skoro – ja w Krynicy – mówiłam, do - podsłuchiwanej przez ciebie - mojej córki, w której widzisz, jak w wielu młodych dziewczynach czy kobietach – niewolnicę i nałożnicę, dla zasyfionego – twojego kutafona , podsłuchałeś, iż konie należy wycofać, z działalności turystycznej, to – ty, a jakże - wielkim obrońcą koni, od razu się stajesz i to samo, było z maścią helason – maścią na żylaki i zwichnięcia, gdy u mnie zasłyszałeś, o jej zaletach, to robisz na niej – izraelski – pawianowy geszeft i wiadrami – ją, darmo od Polfarmy bierzesz, a z aptek została wycofana, aby chorzy nie mogli sami się leczyć, bo to typowa bolszewicka obłuda. Dlatego po różnych sytuacjach życiowych, wiem, że idziesz, za mną i moimi dziećmi oraz innymi ludźmi, jak smród za gaciami, jak pradawny Paweł – prześladujący Chrystusa i jego ludzi. Dlatego nie bez powodu, od życia – otrzymałeś imię Paweł, bo to- to samo, co pawian, czyli małpa mięsożerna - polująca, na wszystko, co mniejsze od niej! TVP czy Medycyną chcesz zarządzać, a durny jesteś, jak typowy Polak= bolszewik, z Raj Choj! Dlatego mimo, że z nieba lecą tylko kryształki lodu, jak to przy upałach - grad, ale ludzie wierzą w spełnianie marzeń, to – ja ci życzę w tym czasie, choć krzty ludzkiego rozumu - naiwnym, ludzkiego sumienia bezrozumnym bestiom! Bo nic tak nie cieszy rozumnego sprawiedliwego oraz Życie czy Boga, jak – danie dobrej rady głupiemu czy upomnienie wrednego człowieka, w imię sprawiedliwości społecznej!To co - Kukuło od Emilii- Jagny, takie same, sobie - robisz łazienki, u Basi i Karoliny – Bobek, jak w Krynicy- mają w pensjonacie Mirarosa??? I - takie same robisz zdjęcia???, jak – robił twój nauczyciel z podstawówki – p. Andrzej Gronowski, któremu sprzęt fotograficzny zabrałeś!!! Który to podobno, do rodzinnej miejscowości wyjechał, pewnie jak Józek Bąk do Ameryki… Ciekawe czy tak samo – wyprawiasz zwłoki ludzkie, jak twój nauczyciel wyprawiał, kiedyś – upolowane zwierzęta. A tak szczerze mówiąc, to tak - jak moje dzieci są naiwne, i ich, przybrany kuzyn wykorzystuje, tak naiwne są dzieci p. Andrzeja Gronowskiego, Andrzeja Grabowskiego, Piotra Cieślika, Kazi Cichej, Teresy Mazur, Teresy Nogieć, Elżbiety Lis, Jana Wojtachy, Włodzimierza Gajdy, Stanisława Gajdy, Zdzisława i Jana Kulisów, Stanisława Bugaja, Reginy Bałazy, Wacława Grojca, Antoniego Wesołowskiego, Michała Stojka, Zosi Kołodziejczyk, Maślanków, Gajkowskich itd. A tak przy okazji, to ciekawa jestem, dlaczego - „Kukuła Mazelok” – na prawną żonę, tak skromną żonę sobie poślubił…, skoro Bogdan Marcinkowskiego – śląski kryminalista – też Mazelok, poślubił sobie prokuratorkę, gdy z więzienia uciekł! Jednak, za prawdę powiadam, ci – Kukuło, że – skoro mnie nie zabiłeś tylko straszyłeś, to będą z ciebie ludzie i jak dawnego Pawła Szawła – Chrystus – tak ciebie Duch Święty odmieni, i zapłaczesz głośnym głosem – pokutnym – już jutro… skoro przyszło, ci pokonać, inną bestię, to i przyjdzie ci pokonać duchowo – siebie samego, bo gdy bestia – bestię pokonuje – to sama, staje się – wyznacznikiem prawa społecznego i robi się ona łagodna jak baranek!

C
Chrystjana/J/A

A, może – całym majdanem ludobójczym i grabieżczym, dyryguje czy dyrygował– Bogdan Marcinkowski= Bogdanowski, syn Zenony– zgwałconej za panny przez starego Mazelę, bandyta Sosnowiecki –tez Mazelok, i pewnie do Krynicy, gdzie zacząłeś budować swój małpi raj, wielu pojedzie, z twojej żądzy, w Święto Matki Zielnej w tym moja córka wraz z naćpanymi, przez niego- swoimi koleżankami, jak – mój syn – deprawowany narkotykami i pożyczką niewolniczo, robi dla niego remonty, w 17/40, bo ślady remontowe prowadzą do mojego mieszkania, gdzie spał. Zatem, niech się dowiedzą wreszcie moje dzieci, które te – komentarze czytają, jacy są naiwni, że to ich przybrany kuzyn Paweł- mazelok- przebieraniec, w życiu, ich - poniewiera, to im się oczy otworzą i będzie łatwiej zrzucić pęto zniewolenia i tym samym lżej będzie żyć, bo i oni, poprzez – doświadczanie zła od innych, kiedyś się wycwanią, zatem, powinni wiedzieć, że – od dzieciństwa, idzie za nimi – nierozumny i nieobliczalny – polarny zwierz, w którego – zły duch, duch jego dziadka wstąpił, i wszędzie gdzie się pojawiają – im, miesza, dlatego zarówno – dyrektor, mojego jednego syna, z ZUE, jak i młodszego syna, z „Carfura”, są - ubezwłasnowolnieni i są z nich ściągane haracze, przez psakrew = Mazeloka, dlatego i oni – tym zniewoleniem pracodawcy są ograniczani, bo np. remont kolei, w Tunelu, nie kosztował tyle ile przedsiębiorstwo ZUE dostało – środków społecznych, od państwa na remont kolei i ręczę, że wyparowanych Śródków społecznych - dyrektor przedsiębiorstwa nie zagarnął dla siebie czy pracownicy, jako nagrody nie otrzymali! I to samo się tyczy – AGH i innych Uczelni, gdzie pracownicy uczelniani i studenci, są – pachołkami przebierańca mazeloka, który raz – jest parodiową Mariolka raz – rzeczywistym homoseksualistą/ pedofilem, bo rodem od dawnym – bezrozumnych polaków carskich, przybyłych z nad M. Barents czy M. carskiego- z Uralu, a których – współczesny idiota polski bezkarnie poniewiera czy z Uczelni wyrzuca. A, jak moje dzieci – przejrzą na oczy, to i dzieci – innych rodziców, pracujący w Policji, Wojsku, Szpitalu, w Szkole, w polityce - życiowo też się wycwanią, bo – np. pobrana pożyczka od mazeloka = chwilówkowego milionera czy od ubezwłasnowolnionego zachodniego banku, to pożyczka lichwiarska, operacja finansowa nie mająca – mocy prawnej, bo otrzymana od przestępcy i lichwiarza, dlatego nawet nie spłacona do końca, przy takich procentach i umownej lichwie, nie będzie – społecznym przestępstwem! Ale – tylko przy naiwnych ludziach - mazelok, uważa, że jest najcwanszy i najmądrzejszy, bo kryminalistę Bogdana pokonał i zajął jego miejsce, dlatego – obecnie nawet własnemu dziecku dałby odciętą głowę , aby się uodporniał, i rękami – naćpanego syna czy córki zabiłby - matkę czy ojca – swojej ofiary, a potrafi, on – naiwnym dziennikarzom czy policjantom wmówić, że przestępstw w Polsce czy Europie dokonują - Ukraińcy i Ruskie, czyli że obcy u nas grasują, choć – łamanym radzieckim – pachołki mazelkowe mówią! Zatem, mały-Pawle czy Bogdanie Mazelo- ty swoim postępowaniem, udowodniłeś tylko, że jesteś – niepełnosprawny umysłowo i niesamodzielny życiowo - debilem, jak kiedyś był Hitler lub jesteś w mocy złego ducha , czyli swojego pokutującego za zło życiowe – nieoświeconego pachołka carskiego - swojego praprapradziadka, który jako – wiekowy pradziadek spłodził, twego ojca, na zniewolonej służącej, którą praprapraprababka- odrażająca czarownica- Bańcyna zamordowała, a potem oddali, dziecko, do Domu dziecka w Miechowie, zatem, dlaczego i za co swojego ojca – Mazelę, z Miechowa i jego synów, poniewierasz, skoro to z woli i chcicy- jawnej grzesznicy- Jagny, powstałeś, a twój biologiczny ojciec, nie wie, co to obowiązek i miłość ojcowska.

C
Chrystjana/J/A

A czemu to - uroczystości na Małym Rynku, skoro żona księcia Jana Matejko, w 1894 roku, jako zielarka = doktorka humanitarna na Głównym Rynku Krakowskim, tam gdzie i Badylak, pod Sukiennicami została spalona, a skoro i w Krynicy imię jej - ojca- Józefa Dietla sławią, to stosowny mój komentarz: dziennik Krynicki: kom pogoda; Ty polarny krakusie, jak- Krakatau się odezwie, to nie będziesz drugiemu życzył, co tobie nie miłe. Jest pogorszenie- bezpieczeństwa życia i pogody, bo czasy małpoludów nastały- pazerne i bezrozumne pawiany, przez życie – naiwnych ludzi prowadzą. Zatem, skoro mi się odgraża, debil Mazelowy – rodem, od cara, z Raj Choj, z nad Morza Barents, a wychowany, jako Kukuła, u Madejskich, bo – jego matka, jako jawna grzesznica, czyli ku…., kursanta sobie sprowadziła, do domu rodziców, a wychowany u jej męża w Lasakach Dw. na ziemi krakowskiej i – jak jego dziadek = ps. psiakrew Mazela, po kryjomu, po nocy, wrzeszczy na Azorach, jak - typowy tchórz, po nocy wrzeszczy – je.bać policję, jak w rzeczywistości - je….. – np. insp. Dariusza Nowaka czy krakowskiego stróża prawa miejskiego – Anioła oraz całkowicie podporządkowaną – sobie Policje z Miechowa, to powiem, mu- prawdę życiową, ty- mnie możesz, jak to mówisz zastrzelić czy łeb mnie lub komuś innemu ukręcić, ale ty i twoja matka= stara ku…, możecie wejść, na to, co mają moje czy inne dzieci, ale ty i tak – nic dobrego, z tego, nie będziesz miał, jak z tego co zrabowałeś uczciwym ludziom – typu Grojców/Wojtachów, bo – życie, każdemu tym odpłaca czym go się karmi i np. to co zrabowałeś, w Krynicy Zdroju, czyli m.in. wilię Dana, przy Jastrzębiej, do której się wdarłeś, taranując – barierkę i wejście za pomocą, obok stojącego samochodu - pomocy drogowej i pobliskie wille, też okupujesz, gdyż – te cudze dobra, przy takiej anomaliowej pogodzie i ukształtowaniu terenu, w najbliższym czasie spłyną wraz tym wzgórzem, ku dolinie… I choćbyś nawet – spalił w kotłowni – Dany, swoje krynickie ofiary, jak dawniej robił, to Hitler, to – twoje ofiary, pójdą za tobą przez życie, jak cień, bo – są oni, zamordowani i obrabowani – pozbawieni życia z twojej małpiej głupoty. W dodatku, ty ze swoimi niewolnikami, od chwilówki i szantaży oraz ćpunów - tam jesteś bezradny, bo tam – są, twardzi i zawzięci ludzie i jak cie wypatrzą, nawet w przebraniu rudej blondynki, z grubą du.pą – wciśniętej w ciasne spodnie, która, z naszego bloku wychodzi, spod 17/33 czy w policyjnym kamuflażu, odnajdą, to miazgę z ciebie i twoich uznanych dwóch synów czy córki zrobią! Bo każdy w życiu dla swoich dzieci – żyje i pracuje, dlatego to – swoim dzieciom należy się spadek po rodzicach, a nie napadowemu gorylowi - pazernemu bandycie! W dodatku każde dziecko – nawet bandyty, samo z siebie jest zdolne i samo potrafi zadbać, o siebie, w cywilizowany sposób i tak - żyć, jak mu dyktuje ludzkie sumienie, dlatego ty nie musisz, dla swoich dzieci mordować, aby w Madrycie grały… i rabować, aby w dobra opływały, jak – to robił, dla siebie - niedorozwinięty umysłowo, twój dziadek Mazela! A tak przy okazji, to wychodzi, na to, że jednak – pojechałeś - Mazelko wraz z niewolnikami, za mną i moją córką do Krynicy Zdroju, i tam za pomocą niewolników, z Ukrainy/obcokrajowców czy swoich– nieopłacanych i niekarmionych niewolników, remontujesz ten– okazały budynek w Krynicy, z różowym styropianem! A, pobliskich strażaków i policjantów krynickich oszukałeś, jak naiwne dzieci- rządząc nimi, jako przebieraniec policyjny! Jak też– praktycznie wszystkich handlowców i tam, okupujesz i okradasz- nakładając, na nich Mazelowy- haracz, a może znowu – podczas napadu, dziecięcy kaftanik czy śpioszki na pusty łeb dla jaj - sobie założyłeś?Zatem, powiedź, po ci debilu Mazelowy czy Bogdanowy, to naśladowanie niedorozwiniętego umysłowo swojego dziadka, z Raj Choj, po ci – prześladowanie, twoich przyrodnich braci od Madejskiego od Mazelów, po co- prześladowanie wszystkich moich czy innych rodziców dzieci!

b
barbarella

Dziękuję za przypomnienie. byłam w tamtym roku i było pięknie bo ludzie robią cudeńka. Sama też wystartuje w tym roku chociaż łatwo nie będzie bo osoby ze wsi maja łatwo z materiałem a my w Krakowie musimy się umęczyć

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3