Żłobek i przedszkole Fair Play przy ul. Szpitalnej w Oświęcimiu zamknięte do czasu wyjaśnienia sprawy maltretowania dzieci [ZDJĘCIA]

Monika Pawłowska
Po piątkowych doniesieniach medialnych o maltretowaniu dzieci w żłobku Fair Play przy ul. Śniadeckiego w Oświęcimiu, którego miała dopuścić się jedna z opiekunek, placówka została zamknięta do czasu wyjaśnienia sprawy. Jak informuje oświęcimska prokuratura, śledztwo zostało wszczęte. Pod koniec tygodnia powinny być znane pierwsze efekty pracy śledczych.

Rodzice maluchów ze żłobka Fair Play, są przerażeni tym, co zobaczyli na filmikach. Wcześniej tylko domyślali się, co może się dziać za zamkniętymi drzwiami.

- Cały czas byłam przekonywana, że wszystko jest w należytym porządku

– wyznaje płacząc Anna Guzik, mama niepełnosprawnego dziecka. - Kiedy odebrałam syna z rozbitymi ząbkami, usłyszałam, że spadł na podłogę z kolegi, wprost na klocek. Teraz jestem skłonna uwierzyć, że było inaczej. Podobnie, jak z siniakami, które „przynosił” z przedszkola - dodaje.

Kobieta pokazuje nam nagranie, na którym widać, jak zdenerwowana opiekunka, łapie jej syna za jedną rękę i rzuca nim na korytarz, przy okazji gasząc światło.

Dzieci miały mieć buzie wycierane ścierką do podłóg, zamykane w schowkach na narzędzia, szarpane i zmuszane do lizania podłóg.

Gazeta Krakowska jako pierwsza informowała o bulwersującej sprawie.

W piątek rodzice nie posłali jak co rano swoich dzieci do żłobka, przyszli jedynie po ich rzeczy. Właścicielka placówki przekonywała, że nie miała o niczym pojęcia. Natychmiast zwolniła jedną z pracownic, dyscyplinarnie. Z pracą pożegnała się również osoba zarządzająca żłobkiem, a grupa żłobkowa została rozwiązana. Do końca stycznia przedszkole miało działać bez zmian. W poniedziałek rodzice otrzymali informację, że i ono zostaje zamknięte.

- Ze względów bezpieczeństwa i komfortu zarówno dzieci, jak i pracowników, jesteśmy zmuszeni zawiesić również tymczasowo grupę przedszkolną. Przynajmniej na czas wyjaśnienia sprawy

- wyjaśnia Barbara Gawryluk, właściciel placówki. - Dołożymy wszelkich starań, aby przedszkole mogło dalej funkcjonować. Będziemy Państwa informować o toku postępowania. Jest nam bardzo przykro, że zostali Państwo postawieni w takiej sytuacji - dodaje.

Monitoring z placówki oraz od innych osób, już w piątek zabezpieczyła oświęcimska policja. Rodzice złożyli też zawiadomienie o nieprawidłowościach dotyczących opieki nad małoletnimi do oświęcimskiej prokuratury.

- Śledztwo jest wszczęte, prowadzone są czynności

- informuje Mariusz Słomka, zastępca prokuratora rejonowego w Oświęcimiu. - Myślę, że o pierwszych efektach śledztwa będę mógł poinformować pod koniec tygodnia - dodaje.

Sprawą zainteresował się również oświęcimski Urząd Miasta, w którym placówka jest zarejestrowana. Jak się dowiadujemy, pod koniec października ub. roku odbyła się planowa kontrola. Nic nie wykazała.

- Do urzędu nie docierały żadne sygnały o nieprawidłowościach - informuje Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Oświęcim. - W piątek 3 stycznia po doniesieniach prasowych prezydent miasta wydał decyzję o przeprowadzeniu doraźnej kontroli. Pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich udali się na nią dzisiaj (7 stycznia) rano. Placówka była zamknięta. Ponowili próbę kontroli o godz. 13 i wtedy podjęli czynności kontrolne - dodaje.

Czytaj także

FLESZ - Żłobki tylko dla dzieci zaszczepionych. Od stycznia nowe regulacje

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 52

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
8 stycznia, 16:18, Gość:

Jestem matką, i chcę by policja włączyła do sledztwa nagrania ze żłobka w Krakowie. Dlaczego? moja córka nie chciała tam chodzić ,płakała, rzucała się na podłogę przed wejsciem, dopiero gdy szła do przedszkola ,,budynek obok'' równiez ta sama włascicielka była szczęsliwa i ochoczo wychodziła z domu.....(coś w tym jest) a mam podejrzenie do jednej opiekunki pani D......i że uciszała płaczace dzieciaki przez przyduszenie nie wiem może to plotka ale policja powinna sprawdzić.......

Dlaczego Pani tego nie zgłosiła? Teraz oskarża się opiekunkę, a dalej pozostała Pani w przedszkolu- przecież jest tyle placówek i wybór co się chce - najlepiej dla swojego dziecka.

G
Gość
8 stycznia, 11:11, QVX:

A poważnie - żałosna biznesmenka buraczana lub opiekunka sadystka biadoli, że matki są złe, bo płacąc niemałe opłaty nie chcą zadowolić się zabawką ze śmietnika i rzucaniem dzieckiem o podłogę.

8 stycznia, 11:33, Gość:

Dalej widać słabość zapomniałam że dziecko to towar zapłaciłam to wymagam cudów mogła matka posłać dziecko do żłobka integracyjnego miało by tam należytą opiekę a nie tylko dać tam gdzie przyjęli i się bujać bo chociaż żeby pracowała a nie leżała w domu to by można bylo zrozumieć. Jak potrzebowało grypy rówieśników to są da tego odpowiednie placówki

8 stycznia, 20:03, Gość:

dziecko dla was to towar........masakra. ..jezeli oddaje dziecko do placówki która ma sie za profesjonalna ..żądam !!! bo płacę!!!! profesjonalnej opieki...a sadystom i tłumokom bez wykształcenia dziekujemy !!!!!!

bardzo czesto można spostrzec zjawisko tzw. profilowania rodzica , jak ktoś kogoś się obawia ( wysokie stanowisko , ludzie mediów , osoby znane ) opieka jest wręcz nadskakująca , a przedszkola i żłobki w Oświęcimiu profilują , ma to nieraz formę wypytywania dziecka , robienia z niego głuptaska , wyciągania z dziecka informacji , a że przedszkola są obowiązkowe to pewne osoby , o których wiadomo to i tamto , nieraz słabiej sytuowane czy wręcz z problemami różnymi , nawet higieniczne sprawy , no nie budzą entuzjazmu oględnie mówiąć

G
Gość
7 stycznia, 22:33, QVX:

Po kolei.

1. Trochę poczytałem i mam wrażenie, że cała placówka to biznes typu: "Wczoraj butik, dziś żłobek, a jutro się zobaczy.".

2. Personel pewnie zatrudniony po kosztach - stąd opiekunka sadystka. Podobnież indywidualna opiekunka - dotacja wzięta, a opiekunka pewnie pojawiała się tylko przy kontrolach.

3. Na zabawkach też "oszczędzali" - wynajęli kloszarda, żeby zbierał je na śmietnikach. Wtedy więcej zostanie z czesnego i dotacji.

4. A że matka się sądziła - lepsze to niż takie biznesmenki.

7 stycznia, 22:52, Gość:

Ad1 jaki butik brednie

As2. opiekunka do tego dziecka była codziennie i nagrywała zamiast się nim zająć

Ad3 po kontroli na zabawki faktury a jak dobry człowiek przyniósł jeszcze dobre to tylko chwalić w domkach dziecka byli by szczęśliwi

Ad4 a co do matki to każdy osłodzi jak uważa" paznokcie w domu robi a dziecko w żłobku" jeszcze do niedawna się tym co sam chwaliła na FB ciekawe czemu zdjęcia już skasowane

I tyle

8 stycznia, 8:03, QVX:

Droga Pani właścicielko lub rodzinko albo opiekunko sadystko lub rodzinko owej...

1. To przenośnia, której zrozumienie przekracza pani/pana inteligencję...

2. Brawo. Opiekunka sadystka wie, że jest nagrywana i to robi dalej. Wspaniała rekomendacja dla żłobka. Czyli problem to nie opiejunka sadystka, ale ujawnienie tego faktu.

3. Ple! Ple! A zabawki "wyparzano". Cóż zarobić trzeba. Kompromituj się dalej...

4. A żłobek to biznes jak każdy. Jak widać nie.

PS. Widzę, że trafiłem...

8 stycznia, 8:16, Gość:

No raczej nie

8 stycznia, 8:27, QVX:

Napisała biznesmenka buraczana.

8 stycznia, 8:34, Gość:

Wypraszam sobie ja nikogo nie obrażam raze liczyć się że słowami trochę kultury z żadna ze mnie biznesmenka " buraczana"

Widać brak argumentów świadczy o słabości

8 stycznia, 09:13, QVX:

O biznesmenka buraczana próbuje straszyć. Proszę dalej się kompromitować. Na razie wyszło, że problem to ujawnienie faktu zatrudniania opiekunki sadystki i dostarczania zabawek ze śmietnika.

8 stycznia, 10:36, Gość:

Czytałam na innym forum.ze zarabiali nawet na umniejszaniu dzieciom jedzenia ,bo mają małe żołądki o zamawiali kilka porcji i dzielili na 4 rodzice płacili A kasa do kieszeni

małe dziecko nie powie co zjadło , zapcha brzuszek , czy jogurt czy coś innego , czy zupa

Q
QVX
8 stycznia, 11:11, QVX:

A poważnie - żałosna biznesmenka buraczana lub opiekunka sadystka biadoli, że matki są złe, bo płacąc niemałe opłaty nie chcą zadowolić się zabawką ze śmietnika i rzucaniem dzieckiem o podłogę.

8 stycznia, 11:33, Gość:

Dalej widać słabość zapomniałam że dziecko to towar zapłaciłam to wymagam cudów mogła matka posłać dziecko do żłobka integracyjnego miało by tam należytą opiekę a nie tylko dać tam gdzie przyjęli i się bujać bo chociaż żeby pracowała a nie leżała w domu to by można bylo zrozumieć. Jak potrzebowało grypy rówieśników to są da tego odpowiednie placówki

8 stycznia, 20:03, Gość:

dziecko dla was to towar........masakra. ..jezeli oddaje dziecko do placówki która ma sie za profesjonalna ..żądam !!! bo płacę!!!! profesjonalnej opieki...a sadystom i tłumokom bez wykształcenia dziekujemy !!!!!!

8 stycznia, 20:04, Gość:

po drugie jak mnie stać mogę lezec na materacu w zimę... a wam się płaci za opiekę i basta!!! Jak nie pasuje to ZAWSZE CZEKA PRACA W SZALETACH MIEJSKICH!!

8 stycznia, 22:18, Gość:

Bierne te dziecko teraz po tym wszystkim nikt już go nigdzie nie przyjemnie do przedszkola ze strachu przed bardzo rozczeniową mame i dobrze niech się w końcu zajmie synem skończy się leżenie bo ja stać....

9 stycznia, 8:08, Gość:

Filmy też są roszczeniowe, pani właścicielko lub menedżerko kucharko.

9 stycznia, 8:43, Gość:

Bardzo dobrze że są i przekazane do odpowiednich służb popieram ani ze mnie manager ani właściciel ale rodzina twierdzi że gotuję dobrze to na kucharkę przystaję 😂

To po co pisać o roszczeniowości. No chyba, że logika jest taka, że lepiej siedzieć cicho nawet, jak nad dzieckiem się znęcają.

G
Gość
8 stycznia, 11:11, QVX:

A poważnie - żałosna biznesmenka buraczana lub opiekunka sadystka biadoli, że matki są złe, bo płacąc niemałe opłaty nie chcą zadowolić się zabawką ze śmietnika i rzucaniem dzieckiem o podłogę.

8 stycznia, 11:33, Gość:

Dalej widać słabość zapomniałam że dziecko to towar zapłaciłam to wymagam cudów mogła matka posłać dziecko do żłobka integracyjnego miało by tam należytą opiekę a nie tylko dać tam gdzie przyjęli i się bujać bo chociaż żeby pracowała a nie leżała w domu to by można bylo zrozumieć. Jak potrzebowało grypy rówieśników to są da tego odpowiednie placówki

8 stycznia, 20:03, Gość:

dziecko dla was to towar........masakra. ..jezeli oddaje dziecko do placówki która ma sie za profesjonalna ..żądam !!! bo płacę!!!! profesjonalnej opieki...a sadystom i tłumokom bez wykształcenia dziekujemy !!!!!!

8 stycznia, 20:04, Gość:

po drugie jak mnie stać mogę lezec na materacu w zimę... a wam się płaci za opiekę i basta!!! Jak nie pasuje to ZAWSZE CZEKA PRACA W SZALETACH MIEJSKICH!!

8 stycznia, 22:18, Gość:

Bierne te dziecko teraz po tym wszystkim nikt już go nigdzie nie przyjemnie do przedszkola ze strachu przed bardzo rozczeniową mame i dobrze niech się w końcu zajmie synem skończy się leżenie bo ja stać....

9 stycznia, 8:08, Gość:

Filmy też są roszczeniowe, pani właścicielko lub menedżerko kucharko.

Bardzo dobrze że są i przekazane do odpowiednich służb popieram ani ze mnie manager ani właściciel ale rodzina twierdzi że gotuję dobrze to na kucharkę przystaję 😂

G
Gość
8 stycznia, 11:11, QVX:

A poważnie - żałosna biznesmenka buraczana lub opiekunka sadystka biadoli, że matki są złe, bo płacąc niemałe opłaty nie chcą zadowolić się zabawką ze śmietnika i rzucaniem dzieckiem o podłogę.

8 stycznia, 11:33, Gość:

Dalej widać słabość zapomniałam że dziecko to towar zapłaciłam to wymagam cudów mogła matka posłać dziecko do żłobka integracyjnego miało by tam należytą opiekę a nie tylko dać tam gdzie przyjęli i się bujać bo chociaż żeby pracowała a nie leżała w domu to by można bylo zrozumieć. Jak potrzebowało grypy rówieśników to są da tego odpowiednie placówki

8 stycznia, 20:03, Gość:

dziecko dla was to towar........masakra. ..jezeli oddaje dziecko do placówki która ma sie za profesjonalna ..żądam !!! bo płacę!!!! profesjonalnej opieki...a sadystom i tłumokom bez wykształcenia dziekujemy !!!!!!

8 stycznia, 20:04, Gość:

po drugie jak mnie stać mogę lezec na materacu w zimę... a wam się płaci za opiekę i basta!!! Jak nie pasuje to ZAWSZE CZEKA PRACA W SZALETACH MIEJSKICH!!

8 stycznia, 22:18, Gość:

Bierne te dziecko teraz po tym wszystkim nikt już go nigdzie nie przyjemnie do przedszkola ze strachu przed bardzo rozczeniową mame i dobrze niech się w końcu zajmie synem skończy się leżenie bo ja stać....

Filmy też są roszczeniowe, pani właścicielko lub menedżerko kucharko.

G
Gość
8 stycznia, 11:11, QVX:

A poważnie - żałosna biznesmenka buraczana lub opiekunka sadystka biadoli, że matki są złe, bo płacąc niemałe opłaty nie chcą zadowolić się zabawką ze śmietnika i rzucaniem dzieckiem o podłogę.

8 stycznia, 11:33, Gość:

Dalej widać słabość zapomniałam że dziecko to towar zapłaciłam to wymagam cudów mogła matka posłać dziecko do żłobka integracyjnego miało by tam należytą opiekę a nie tylko dać tam gdzie przyjęli i się bujać bo chociaż żeby pracowała a nie leżała w domu to by można bylo zrozumieć. Jak potrzebowało grypy rówieśników to są da tego odpowiednie placówki

8 stycznia, 20:03, Gość:

dziecko dla was to towar........masakra. ..jezeli oddaje dziecko do placówki która ma sie za profesjonalna ..żądam !!! bo płacę!!!! profesjonalnej opieki...a sadystom i tłumokom bez wykształcenia dziekujemy !!!!!!

8 stycznia, 20:04, Gość:

po drugie jak mnie stać mogę lezec na materacu w zimę... a wam się płaci za opiekę i basta!!! Jak nie pasuje to ZAWSZE CZEKA PRACA W SZALETACH MIEJSKICH!!

Bierne te dziecko teraz po tym wszystkim nikt już go nigdzie nie przyjemnie do przedszkola ze strachu przed bardzo rozczeniową mame i dobrze niech się w końcu zajmie synem skończy się leżenie bo ja stać....

G
Gość
8 stycznia, 11:11, QVX:

A poważnie - żałosna biznesmenka buraczana lub opiekunka sadystka biadoli, że matki są złe, bo płacąc niemałe opłaty nie chcą zadowolić się zabawką ze śmietnika i rzucaniem dzieckiem o podłogę.

8 stycznia, 11:33, Gość:

Dalej widać słabość zapomniałam że dziecko to towar zapłaciłam to wymagam cudów mogła matka posłać dziecko do żłobka integracyjnego miało by tam należytą opiekę a nie tylko dać tam gdzie przyjęli i się bujać bo chociaż żeby pracowała a nie leżała w domu to by można bylo zrozumieć. Jak potrzebowało grypy rówieśników to są da tego odpowiednie placówki

8 stycznia, 20:03, Gość:

dziecko dla was to towar........masakra. ..jezeli oddaje dziecko do placówki która ma sie za profesjonalna ..żądam !!! bo płacę!!!! profesjonalnej opieki...a sadystom i tłumokom bez wykształcenia dziekujemy !!!!!!

po drugie jak mnie stać mogę lezec na materacu w zimę... a wam się płaci za opiekę i basta!!! Jak nie pasuje to ZAWSZE CZEKA PRACA W SZALETACH MIEJSKICH!!

G
Gość
8 stycznia, 11:11, QVX:

A poważnie - żałosna biznesmenka buraczana lub opiekunka sadystka biadoli, że matki są złe, bo płacąc niemałe opłaty nie chcą zadowolić się zabawką ze śmietnika i rzucaniem dzieckiem o podłogę.

8 stycznia, 11:33, Gość:

Dalej widać słabość zapomniałam że dziecko to towar zapłaciłam to wymagam cudów mogła matka posłać dziecko do żłobka integracyjnego miało by tam należytą opiekę a nie tylko dać tam gdzie przyjęli i się bujać bo chociaż żeby pracowała a nie leżała w domu to by można bylo zrozumieć. Jak potrzebowało grypy rówieśników to są da tego odpowiednie placówki

dziecko dla was to towar........masakra. ..jezeli oddaje dziecko do placówki która ma sie za profesjonalna ..żądam !!! bo płacę!!!! profesjonalnej opieki...a sadystom i tłumokom bez wykształcenia dziekujemy !!!!!!

G
Gość
8 stycznia, 16:18, Gość:

Jestem matką, i chcę by policja włączyła do sledztwa nagrania ze żłobka w Krakowie. Dlaczego? moja córka nie chciała tam chodzić ,płakała, rzucała się na podłogę przed wejsciem, dopiero gdy szła do przedszkola ,,budynek obok'' równiez ta sama włascicielka była szczęsliwa i ochoczo wychodziła z domu.....(coś w tym jest) a mam podejrzenie do jednej opiekunki pani D......i że uciszała płaczace dzieciaki przez przyduszenie nie wiem może to plotka ale policja powinna sprawdzić.......

8 stycznia, 18:50, Gość:

To zgłoś sprawe na policje

8 stycznia, 19:57, Gość:

to samo wyjdzie jak obejrzą nagrania.......

i przesłuchają wszystkie opiekunki, jak beda kłamać też jest paragraf na to....proponuje by pierw sprawdzili nagrania a potem przesłuchania i wyjdzie kto kłamie..proste...a wtedy współudział...

G
Gość
8 stycznia, 16:18, Gość:

Jestem matką, i chcę by policja włączyła do sledztwa nagrania ze żłobka w Krakowie. Dlaczego? moja córka nie chciała tam chodzić ,płakała, rzucała się na podłogę przed wejsciem, dopiero gdy szła do przedszkola ,,budynek obok'' równiez ta sama włascicielka była szczęsliwa i ochoczo wychodziła z domu.....(coś w tym jest) a mam podejrzenie do jednej opiekunki pani D......i że uciszała płaczace dzieciaki przez przyduszenie nie wiem może to plotka ale policja powinna sprawdzić.......

8 stycznia, 18:50, Gość:

To zgłoś sprawe na policje

to samo wyjdzie jak obejrzą nagrania.......

G
Gość
8 stycznia, 16:18, Gość:

Jestem matką, i chcę by policja włączyła do sledztwa nagrania ze żłobka w Krakowie. Dlaczego? moja córka nie chciała tam chodzić ,płakała, rzucała się na podłogę przed wejsciem, dopiero gdy szła do przedszkola ,,budynek obok'' równiez ta sama włascicielka była szczęsliwa i ochoczo wychodziła z domu.....(coś w tym jest) a mam podejrzenie do jednej opiekunki pani D......i że uciszała płaczace dzieciaki przez przyduszenie nie wiem może to plotka ale policja powinna sprawdzić.......

To zgłoś sprawe na policje

G
Gość

Jestem matką, i chcę by policja włączyła do sledztwa nagrania ze żłobka w Krakowie. Dlaczego? moja córka nie chciała tam chodzić ,płakała, rzucała się na podłogę przed wejsciem, dopiero gdy szła do przedszkola ,,budynek obok'' równiez ta sama włascicielka była szczęsliwa i ochoczo wychodziła z domu.....(coś w tym jest) a mam podejrzenie do jednej opiekunki pani D......i że uciszała płaczace dzieciaki przez przyduszenie nie wiem może to plotka ale policja powinna sprawdzić.......

G
Gość

pani właścicielka może i nic niewiedziała, ale matka menager oszukała swoją córkę to dziwne..w Krakowie również menager po rodzinie zwykła kucharka .....jak kucharka może być menagerem?? pani włascicel strzela sobie w nogę bo zatrudnia rodzinkę która ją oszukiwała..i tzo ją zniszczy.

Q
QVX
7 stycznia, 22:33, QVX:

Po kolei.

1. Trochę poczytałem i mam wrażenie, że cała placówka to biznes typu: "Wczoraj butik, dziś żłobek, a jutro się zobaczy.".

2. Personel pewnie zatrudniony po kosztach - stąd opiekunka sadystka. Podobnież indywidualna opiekunka - dotacja wzięta, a opiekunka pewnie pojawiała się tylko przy kontrolach.

3. Na zabawkach też "oszczędzali" - wynajęli kloszarda, żeby zbierał je na śmietnikach. Wtedy więcej zostanie z czesnego i dotacji.

4. A że matka się sądziła - lepsze to niż takie biznesmenki.

7 stycznia, 22:52, Gość:

Ad1 jaki butik brednie

As2. opiekunka do tego dziecka była codziennie i nagrywała zamiast się nim zająć

Ad3 po kontroli na zabawki faktury a jak dobry człowiek przyniósł jeszcze dobre to tylko chwalić w domkach dziecka byli by szczęśliwi

Ad4 a co do matki to każdy osłodzi jak uważa" paznokcie w domu robi a dziecko w żłobku" jeszcze do niedawna się tym co sam chwaliła na FB ciekawe czemu zdjęcia już skasowane

I tyle

8 stycznia, 13:08, Gość:

Coś mi się wydaje , że pisze to jedna z opiekunek podejrzanych o przestępstwa zbyt dokładny opis droga pani

8 stycznia, 13:18, Gość:

Domysły domniemania żadnych konkretów szkoda że już zapomniano o czym ta sprawa bo kolszard i " zabawki ze śmietnika" wioda prym no i oczywiście pieniążki pozdrawiam zawodu jeszcze nie zmieniłam jest techniczny w dużej fabryce

8 stycznia, 13:42, QVX:

Bronimy zatem psiapsióły. A filmy to domysły. Więcej inteligencji.

8 stycznia, 13:51, Gość:

Właśnie więcej inteligencji w czytaniu komentarzy do czego się odnoszą i nikogo nie bronimy tylko pisane są fakty które podają media bo ani w jednym komentarzu nie było napisane że popieram cała sprawę którą wyjaśnia policja i jej to trzeba pozostawić

Fakty są takie:

1. Nagrano na filmie, jak nad dziećmi znęcają się opiekunka sadystka i menedżerka - matka właścicielki.

2. Właścicielka idiotycznie się tłumaczy.

3. Zabawki brano od kloszarda - idiotyczne tłumaczenie też.

I biadolenie na matki.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3