O nagłej śmierci Tadeusza Kudłacza, profesora ogólnopolskiej naukowej sławie poinformowały obie uczelnie, z którymi był związany.
Profesor był członkiem Prezydium Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN oraz Przewodniczącym Rady Naukowej Instytutu Rozwoju Miast. Stworzył ponad 170 opracowań naukowych i ekspertyz, które zlecane były przez administrację publiczną wszystkich szczebli samorządu terytorialnego. Wiele lat był kierownikiem Katedry Gospodarki Regionalnej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, gdzie współtworzył Wydział Gospodarki i Administracji Publicznej. Od 2000 roku związany był z Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, gdzie pełnił funkcję Dziekana Wydziału Ekonomicznego oraz Kierownika Katedry Przedsiębiorczości i Innowacji.
„Jeszcze w czwartek 3 października Profesor odbierał od JM Rektora powołanie na Kierownika Katedry Przedsiębiorczości i Innowacji Wydziału Nauk Ekonomicznych ANS. Jak zawsze tryskał energią, cieszył się na rozpoczęcie nowego roku akademickiego oraz nowych dydaktycznych i naukowych wyzwań. Niestety w poniedziałek 7 października dotarła do nas bardzo smutna wiadomość… Profesor Tadeusz Kudłacz nagle zmarł w rodzinnym domu w Krakowie” – poinformowano na stronie internetowej ANS.
Sądecka uczelnia podkreśliła jak ogromne zasługi dla rozwoju ANS miał śp. prof. Kudłacz. Był promotorem niezliczonej ilości prac licencjackich i magisterskich, opiekunem naukowym pracowników uczelni, którzy pod jego skrzydłami i przy jego merytorycznym wsparciu bronili prace doktorskie.
„Nikomu nie odmawiał pomocy: był serdeczny, a przy tym wymagający, co dodatkowo motywowało wszystkich jego współpracowników do naukowego rozwoju. Dzięki Jego staraniom m.in. powstało czasopismo naukowe „STUDIA EKONOMICZNE. Gospodarka – Społeczeństwo – Środowisko”, zaś Jego dumą był nowoczesny budynek Wydziału Nauk Ekonomicznych, który został oddany do użytku w 2022 roku” – wspomina sądecka uczelnia.
W pożegnaniu prof. Tadeusza Kudłacza przytoczono również słowa Neila Armstronga: „Wierzę, że każdy człowiek ma skończoną liczbę uderzeń serca. Nie zamierzam zmarnować żadnego z moich”. Jak podkreślono wybitny profesor niewątpliwie należał do tych osób, które nie marnowały żadnego bicia serca.
„Był oddany nauce, miał poczucie misji i celu, był otwarty na świat i poszerzanie jego horyzontów, zawsze gotowy i zwarty do pracy. Dostrzegał potencjał u innych i nie pozwalał go marnować. Walczył o to, co słuszne i ważne, nie bał się podejmować trudnych wyzwań, bardziej niż na swoim wizerunku zależało mu na słuszności sprawy i osiągnięciu wspólnego celu” – czytamy we wpisie na stronie internetowej uczelni. - „Był „ojcem” wielu projektów, nigdy nie przypisywał sobie należnych zaszczytów i chwały, skupiając się na sukcesie przedsięwzięcia, a nie swojej osoby. Będziemy Go pamiętać jako opiekuna, który miał swoje zdanie i nie bał się go powiedzieć, występował w imieniu Wydziału i o jego rozwój zawsze walczył.
Ostatnie pożegnanie prof. Tadeusza Kudłacza odbędzie się w piątek, 11 października. W kaplicy na cmentarzu parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Krakowie o godz. 10.30 odprawiony zostanie różaniec. Następnie o godz. 11 rozpocznie się nabożeństwo żałobne, a po nim nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce Wiecznego Spoczynku. Rodzina śp. Tadeusza Kudłacza prosi o nieskładanie kondolencji oraz i składanie datków na Hospicjum św. Łazarza w Krakowie u wolontariusza obecnego podczas ceremonii zamiast kwiatów i wieńców.
- Hotel milionera nad Jeziorem Rożnowskim przyciąga celebrytów
- To miejsce nad Jeziorem Rożnowskim zmieniło się nie do poznania
- To tutaj uczestnicy "Sanatorium miłości" balowali. Jest jak w pałacu
- Park Terapeutyczny z amfiteatrem i tężnią solankową. To będzie turystyczny hit
- Remont ratusza pochłonie około 20 milionów złotych i potrwa do 2025 roku
- Wspaniałe krynickie wille. To prawdziwe perełki architektoniczne w szwajcarskim stylu
Małżeństwo z Paszyna prowadzi rodzinny dom dziecka. Wychowali już 47 dzieci
