Jako zawodnik AZS Zakopane, był skoczkiem i kombinatorem norweskim, dwanaście razy uczestniczył w akademickich mistrzostwach świata, zdobył złoty i srebrny medal, był rezerwowym zawodnikiem na zimowe igrzyska olimpijskie w Cortina d`Ampezzo (1956).
Po zakończeniu kariery sportowej został trenerem w klubie AZS Zakopane, działaczem i sędzią narciarskim. Przez 21 lat był członkiem komisji sportów zimowych Międzynarodowej Federacji Sportu Akademickiego. Był międzynarodowym sędzią FIS w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, czterokrotnie sędziował konkursy mistrzostw świata seniorów. Działał w strukturach Polskiego Związku Narciarskiego, był wiceprezesem PZN i TZN, współorganizował zawodów najwyższej rangi min. Uniwersjady Zimowej w Zakopanem, Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi. Wyszkolił wielu sędziów. Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą odznaką PZN, Złotą odznaką AZS. - Jego zainteresowanie sportem było niezwykłe, uprawiał 17 dyscyplin sportowych, jego hobby była filatelistyka. Jeśli chodzi o sport to niewielu działaczy sportowych może się pochwalić takim jak on dorobkiem. Zaczynał przygodę z nartami w wieku około dwóch lat i pewnie się nie spodziewał, że narty staną się jego życiową drogą. 14 lat był zawodnikiem, cztery trenerem, ponad 50 lat przepracował jako sędzia i działacz narciarski. Bywał prawie na każdych zawodach narciarskich na Krokwi, służąc organizatorom swoim niezwykłym doświadczeniem – tak wspomina Zmarłego autor książki „Od Marusarza do Małysza” Wojciech Szatkowski.
Pogrzeb Władysława Gąsienicy Roja odbędzie się w środę, 28 grudnia 2016 roku o godzinie 13 na Cmentarzu Komunalnym w Zakopanem, ul. Nowotarska 41.
Follow https://twitter.com/sportmalopolska