Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmiana na stanowisku komendanta Policji w Nowym Sączu. Krzysztof Dymura awansował i będzie pracował w Warszawie

OPRAC.:
Alicja Fałek
Alicja Fałek
Insp. Krzysztof Dymura po czterech latach kierowania sądecką Policją awansował i rozpoczyna pracę w Komendzie Głównej Policji w Warszawie
Insp. Krzysztof Dymura po czterech latach kierowania sądecką Policją awansował i rozpoczyna pracę w Komendzie Głównej Policji w Warszawie KMP Nowy Sącz
Inspektor Krzysztofa Dymury, który przez ostatnie cztery lata był komendantem miejskim Policji w Nowym Sączu uroczyście pożegnał się z jednostką. Awansował i będzie służył w Komendzie Głównej Policji w Warszawie. Jego miejsce zajął I zastępca – mł. insp. Adam Bukański.

Sądecki komendant odchodzi do Warszawy

Uroczysta zbiórka odbyła się w czwartek,(29 lutego) w sądeckiej komendzie. Najpierw insp. Rafał Leśniak, zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie odczytał rozkazy o odwołaniu insp. Dymury z funkcji komendanta i powierzeniu obowiązków na tym stanowisku, jego dotychczasowemu I zastępcy – mł. insp. Bukańskiemu.

- To dla mnie wzruszający i radosny dzień, bo kolejny komendant miejski Policji w Nowym Sączu awansuje. Profesjonalizm i zdolności przywódcze komendanta Dymury zostały docenione, bo teraz będzie swoją służbę kontynuował w Komendzie Głównej Policji – zaznaczył insp. Leśniak. - Z drugiej strony to też smutny dzień, bo żegnamy komendanta, który bardzo dobrze zapisał się w historii sądeckiej jednostki.

Zastępca szefa małopolskich policjantów przekazał też gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów. Do życzeń dołączyli samorządowcy, z którymi komendant Policji na co dzień współpracował.
 
- Pan komendant Dymura wykazał się profesjonalizmem, wiedzą, doświadczeniem i umiejętnością zarządzania. Zawsze jako samorządowcy chwaliliśmy działania i postawy pana komendanta, a dzisiaj po 4 latach współpracy, żegnamy się z nim, ale też z satysfakcją, ponieważ awansuje. Można powiedzieć, że Małopolska wysyła swoje najlepsze kadry do Warszawy – mówił Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza. 

Z kolei Marek Kwiatkowski, starosta nowosądecki, w swoich podziękowaniach podkreślił, że rolą policjanta jest służenie ludziom i zapewnienie ochrony osobom jej potrzebującym. Zaznaczył, że codzienna praca sądeckich funkcjonariuszy to trudna i ciężka służba, wymagająca poświęceń, wyrzeczeń i ryzyka.

- Sądeccy policjanci zawsze stawali na wysokości zadania, a pod pana kierownictwem wzorowo wypełniali swoje obowiązki. Pański osobisty wkład w realizację wielu przedsięwzięć przyczynił się do sprawniejszego działania jednostki Policji, podnosząc uznanie dla tej formacji w oczach opinii publicznej. W mojej pamięci pozostanie pan jako osoba o doskonałych umiejętnościach menadżerskich, a pana jednostka jako wzór dla innych – dodał starosta.

Sądecka Policja osiąga bardzo dobre wyniki

Insp. Krzysztof Dymura podziękował wszystkim za ciepłe słowa vi przypomniał, że przyszło mu kierować komendą w trudnym okresie – w czasie pandemii koronawirusa, wybuchu wojny na Ukrainie oraz ciężkiej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Mimo dodatkowych zdań nakładanych na policjantów, na Sądecczyźnie było bezpiecznie, a jednostka osiągała bardzo dobre wyniki. Udało się mu pozyskać aż 27 dodatkowych etatów policyjnych, a obecnie w komendzie wraz z pracownikami cywilnymi opracuje 685 osób.

Jako jedne z ważniejszych wydarzeń odchodzący komendant wymienił przekształcenie Posterunku Policji w Nawojowej w komisariat, otwarcie nowego Posterunku Policji w Chełmcu, pozyskanie działek przy ulicy Tarnowskiej w Nowym Sączu pod budowę nowego komisariatu, a także pozyskanie wsparcia w postaci V Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, która od 1,5 roku na stałe stacjonuje w siedzibie sądeckiej komendy.

- W swoich działaniach jako komendant postawiłem na ciągłe podnoszenie jakości policyjnej pracy, ale także na dbanie o dobrą atmosferę pracy, co moim zdaniem przyniosło dobre efekty. Uważam, że w czasie tych czterech lat służby w trudnych, kryzysowych czasach, ani ja ani moi podwładni i współpracownicy, nie zmarnowaliśmy czasu i skutecznie wykorzystaliśmy wszystkie szanse pozwalające podnosić poziom bezpieczeństwa mieszkańców i turystów goszczących na Sądecczyźnie – mówił Insp. Dymura.

Komendant zapewnił, że czas spędzony na Sądecczyźnie zawsze zostanie w jego sercu.

Adam Bukański nowy komendantem

Dotychczasowy I zastępca komendanta mł. Insp. Adam Bukański awansował na wyższe stanowisko i zostały mu powierzone obowiązki komendanta miejskiego Policji w Nowym Sączu.

- Mam świadomość, jak trudne zadanie przede mną stoi - zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa mieszkańcom Nowego Sącza, Powiatu Nowosądeckiego, ale też i turystów, którzy licznie odwiedzają nasz region, jest dla mnie priorytetem, dlatego dołożę wszelkich starań, żeby działania podejmowane przez Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu zmierzały do tego, by ten poziom był jak najwyższy – zapewnił mł. Insp. Bukański. - Pragnę zapewnić, że będę robił wszystko, żeby kontynuować dzieło komendanta Dymury. Liczę również na dobrą współpracę z samorządami, instytucjami i podmiotami, które mają na uwadze bezpieczeństwo publiczne.

Adam Bukański rozpoczął służbę w 1990 roku w Komendzie Rejonowej Policji w Nowym Sączu. Zawsze związany był z pionem prewencji sądeckiej Policji. Pełnił m.in. funkcję naczelnika Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. W latach 2019-2020 był zastępcą komendanta miejskiego Policji w Nowym Sączu, a do 28 lutego 2024 roku I zastępcą komendanta miejskiego Policji w Nowym Sączu.

Wojnarowa. Wojsko znów na Sądecczyźnie. Tu będzie stacjonował 21. Lekki Batalion Górski

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska