

MIT 1: Ból jest sygnałem, że trening działa!
Nogi bolą cię jeszcze dwa dni po treningu? Powodem są mikrourazy mięśni. Nie są to tzw. zakwasy. Te utrzymują się tylko kilka godzin po ćwiczeniach. Jeśli cierpisz na utrzymujące się dłużej bóle potreningowe, powinieneś unikać intensywnego wysiłku, który mógłby je pogłębić. Jeśli podczas ćwiczeń odczujesz ostry ból, natychmiast przerwij ćwiczenia i skonsultuj się z trenerem lub lekarzem.

MIT 2: Istnieją ćwiczenia i diety, które zapewniają błyskawiczne i trwałe efekty.
Niestety nie istnieje cudowna metoda, która zapewni ci szybką utratę i utrzymanie pożądanej wagi. Osiągnięcie trwałego efektu wymaga konsekwentnej zmiany swoich przyzwyczajeń. Produkty "przyspieszające metabolizm" nie są w żadnym stopniu tak skuteczne jak zdrowa, zrównoważona dieta.
Sprawdź: Jak waga dietetyczna analizująca 999 produktów może pomóc utrzymać prawidłową dietę?

MIT 3: Istnieją ćwiczenia, które pozwalają precyzyjnie usunąć tłuszcz z konkretnej partii ciała.
Niestety, tak to nie działa. Wykonywanie ćwiczeń na określoną partię mięśni wzmocni je, ale nie usunie zalegającego tłuszczu. Dlatego też, jeżeli próbujesz stracić wagę w określonym miejscu, powinieneś zredukować ilość spożywanych kalorii i urozmaicić program ćwiczeń. Bez tego nawet tysiąc brzuszków nie doprowadzi do zredukowania oponki.