Dziesięciodniowe, praktyczne warsztaty audiowizualne oparte o nowe technologie i narzędzia, skierowane są do filmowców, studentów i pasjonatów, którzy pod okiem specjalistów rozwijają wspólne projekty audiowizualne. 16. edycja wydarzenia odbędzie się w Krakowie w terminie 12-21 października br.
Plenery Film Spring Open to „laboratorium audiowizualnej przyszłości” dla młodych filmowców i twórców audiowizualnych. Pod opieką wybitnych artystów i techników uczestniczą oni w wykładach i warsztatach, ale przede wszystkim rozwijają i realizują własne projekty na udostępnionym przez partnerów technologicznych najlepszym sprzęcie audiowizualnym dostępnym na światowym rynku. Celem Plenerów jest łączenie sztuki AV ze światem nauki i szukanie nowoczesnych rozwiązań językowych w oparciu o to, co ma do zaoferowania przemysł.
Motywem przewodnim w 2021 roku będą „Nowe technologie w nowoczesnej, zrównoważonej i zielonej produkcji audiowizualnej”.
Sercem festiwalu są grupy tematyczne prowadzone przez uznanych artystów i rzemieślników, wśród których znalazły się, m.in. grupa scenariuszowa, animacji, filmu dokumentalnego, reklamowego, teledysków i gier komputerowych.
Mistrzowskie wykłady wygłoszą,m.in. Aneta Hickinbotham (współproducentka "Żeby nie było śladów"), Agnieszka Smoczyńska, Magdalena Miśka-Jackowska, prof. Aleksandra Przegalińska (opowie o sztucznej inteligencji!), psycholog dr Jacek Santorski ("Pakt ze sobą i światem - remedium na wymagające czasy"), Robert Hranitzky, Tomasz Habowski czy Mateusz Rakowicz.
W trakcie Plenerów będzie można wziąć udział we wspólnej inicjatywie Film Spring Open i Zamku Królewskiego na Wawelu, Hackathonie łączącym światy filmu i IT.
- Do pracy podczas trzydniowego konkursu pragniemy zaprosić: informatyków, programistów, grafików komputerowych, specjalistów VR i AR, producentów, dźwiękowców, ale także aktorów i reżyserów. Nowa publiczność coraz częściej będzie oczekiwała od twórców oraz instytucji kultury narracji interakcyjnej, która ze świata programowania będzie migrować do świata sztuki i na odwrót - zapowiadają organizatorzy wydarzenia.
Konkurs potrwa od 15 do 17 października 2021 roku. Na zapisy organizatorzy czekają do 10 października.
Uczestnicy będą mieli możliwość eksperymentowania i eksplorowania nowych rozwiązań za pomocą profesjonalnego sprzętu AV. Do dyspozycji będą mieli montażownię, magazyn sprzętu zdjęciowego i oświetleniowego, a także salą projekcyjną. Zamek Królewski umożliwi na realizację zdjęć przez cały czas trwania Hackathonu.
