Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

1,9 miliona złotych na drogę i most

Agnieszka Nigbor-Chmura
Starosta powiatu gorlickiego Karol Górski odebrał z rąk wojewody małopolskiego Jerzego Millera promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Promesa opiewa na 1,9 mln zł i przeznaczona będzie na remonty ponad 3 kilometrów dróg powiatowych oraz odbudowę mostu. W rozdaniu promes uczestniczył także minister Stanisław Hustowski.

- Było to pierwsze rozdanie promes na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, w tym przypadku na remonty dróg zniszczonych podczas powodzi w 2014 roku – mówi starosta Karol Górski. - Otrzymane pieniądze przeznaczone zostaną na remont drogi powiatowej Małastów – Jasionka wraz przepustem oraz odbudowę przepustu na most ramowy w ciągu drogi powiatowej Uście Gorlickie - Czarna - Śnietnica w miejscowości Uście Gorlickie. - dodaje.

Ogółem w formie promes małopolskie samorządy wojewódzki, powiatowe i gminne w ramach podziału środków budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz na usuwanie skutków ruchów osuwiskowych ziemi, otrzymały prawie 114 mln zł.
Wojewoda Jerzy Miller dziękował samorządom powiatów, miast i gmin za sprawną realizację zadań i wyraził nadzieję, że w ten sposób szkody powodziowe z 2014 roku zostaną naprawione. Zwrócił się także z prośbą o sprawne uruchomienie przetargów, tak, aby wykorzystać potencjał firm, które w tej chwili nie mają jeszcze wielu zamówień.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska