https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

75 lat "Dziennika Polskiego". Świętujemy urodziny - z obwarzankami dla naszych Czytelników

Małgorzata Mrowiec
Wojciech Matusik
„Dziennik Polski” we wtorek 4 lutego obchodzi swoje 75. urodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych Czytelników specjalne wydanie naszej gazety. A kto z jutrzejszym numerem „Dziennika” przyjdzie do Żywego Muzeum Obwarzanka – otrzyma też upominek.

Pierwszy numer „Dziennika Polskiego” ukazał się 4 lutego 1945 roku. Według pierwotnego założenia miało to być pismo o zasięgu ogólnopolskim. Ostatecznie jednak od dziesiątek lat jesteśmy gazetą Krakowa i Małopolski, dostarczając naszym Czytelnikom informacji codziennie od poniedziałku do soboty (a był czas, że „Dziennik” miał też swoje niedzielne wydanie). Na to, co dzieje się w kraju i na świecie patrzymy z perspektywy Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

Wrośliśmy w nasze miasto, podobnie jak inne jego symbole. Z okazji jubileuszu zaprosimy więc we wtorek, 4 lutego, do lektury dodatku specjalnie przygotowanego na nasze 75-lecie, a także do udziału w urodzinowej akcji. Kto zjawi się 4 II w godzinach 9.30-16 z najnowszym wydaniem „Dziennika Polskiego” w Żywym Muzeum Obwarzanka przy ul. I. Paderewskiego 4 (na wprost targowiska Stary Kleparz), dostanie obwarzanka! Akcja będzie trwała do wyczerpania zapasów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

C
Czytacz

STO Lat Dzienniczku:)

A
Andrzej

Bardzo lubie te gazete. Wszystkiego dobrego zycze kolejnych sukcesow. Jutro podejde po obwarzanka

G
Gość

Bolesław Drobner - Żyd i komunista . Z jego inicjatywy zniszczono wiele zabytków Krakowa

G
Gość

Pierwszy numer „Dziennika Polskiego” ukazał się 4 lutego 1945 roku.

Ukazał się "z inicjatywy" towarzyszy B. Drobnera i M. Kubiszyna, aby "zrównoważyć braki w informowaniu społeczeństwa o bieżącej sytuacji na froncie walki z okupantem hitlerowskim. Decyzja została podjęta w "Pałacu pod Baranami", który funkcjonował (wtedy) już jako "siedziba" sowieckiego NKWD. W tym dniu w piwnicach tego gmachu przebywali już pierwsi, aresztowani przez "SMIERSZ" więźniowie narodowości polskiej.

g
grzeg

"Polski". Staram się to traktować na serio...

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska