https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Akademiki w Krakowie - ceny, standardy. Jak aplikować do akademika? [ZDJĘCIA]

Dom Studencki Nawojka UJul. Reymonta 11Standard: składy mieszkalne w układzie: pokoje 1-, 2-, 3- i 4-osobowe z samodzielną łazienką lub jedną łazienką wspólną dla 2 lub 3 pokoi w składach mieszkalnych. Na każdym piętrze znajduje się kuchnia wyposażona w dwie elektryczne płyty i piekarnik elektryczny.W budynku mieszczą się: pralnia oraz lektorium. Dodatkowo na terenie domu studenckiego znajduje się stołówka studencka, jadłodajnia, zakład fryzjerski, sklep ogólnospożywczy oraz Klub Studencki NAWOJKA.
Dom Studencki Nawojka UJul. Reymonta 11Standard: składy mieszkalne w układzie: pokoje 1-, 2-, 3- i 4-osobowe z samodzielną łazienką lub jedną łazienką wspólną dla 2 lub 3 pokoi w składach mieszkalnych. Na każdym piętrze znajduje się kuchnia wyposażona w dwie elektryczne płyty i piekarnik elektryczny.W budynku mieszczą się: pralnia oraz lektorium. Dodatkowo na terenie domu studenckiego znajduje się stołówka studencka, jadłodajnia, zakład fryzjerski, sklep ogólnospożywczy oraz Klub Studencki NAWOJKA. Fot. Michał Sikora
Jesteś studentem i szukasz zakwaterowania w Krakowie? Ceny mieszkań mogą spędzać sen z powiek, dlatego też dobrą alternatywą mogą być uczelniane akademiki. Zwykle ich wynajem nie kosztuje dużo, a znajdują się w dobrych lokalizacjach, blisko uniwersytetów i często też są w dobrym standardzie. Jak zgłosić się do akademika? Ile kosztuje akademik? Sprawdźcie nasz przegląd krakowskich akademików.

Każda z uczelni ma swoje własne wymagania, regulaminy i zasady dotyczące rejestracji i mieszkania w akademiku. Warto zatem sprawdzić odpowiednio wcześnie strony internetowe uniwersytetów - wiele z nich ma specjalne odnośniki do stron przeznaczonych tylko dla akademików, na których można znaleźć wszystkie potrzebne informacje.
Niektóre zasady są jednak uniwersalne dla wszystkich akademików, niezależnie od uniwersytetu. Te informacje podajemy poniżej.

Kto może mieszkać w akademiku?

Do akademika może aplikować właściwie każdy. Jednak każdy akademik ma swoje własne zasady, dotyczące kolejności przyjmowania zgłoszeń. Pierwszeństwo otrzymania miejsca w akademiku mają osoby, które:

  • mieszkają daleko od uczelni
  • są w trudnej sytuacji życiowej i finansowej
  • studiują w trybie stacjonarnym
  • mają przewlekłą chorobę
  • przedłużają pobyt w akademiku.

Akademik: potrzebne dokumenty

Każda uczelnia ma swój własny zestaw dokumentów, którego wymaga od aplikanta. Zwykle jednak najważniejszym jest podanie o akademik, które można wypełnić na kilka sposobów - często ma ona postać kwestionariusza online, ale niektóre uniwersytety wymagają uzupełnienia wniosku papierowego i zaniesienia go osobiście do akademika.

Często do podania należy dołączyć kilka załączników - szczegółowe listy najlepiej sprawdzić na stronach internetowych.

Kiedy aplikować do akademika?

Jak najszybciej! Zwykle uniwersytety z wyprzedzeniem publikują daty rozpoczęcia i zakończenia rejestracji, zatem najlepiej zapisać je sobie w kalendarzu, aby ich nie przegapić.

WIDEO: Dzieci mówią jak jest

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dom i nieruchomości

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Mieszkałem łacznie 8 lat w akademikach (2 kierunki dzienne). W tym 5 lat na miasteczku AGH. Polecam wszystkim. Klimat niezapomniany. Najlepsze lata mojego życia.
B
Blenda cynkowa
Studiowała w latach 2001-2006.mieszkałam w akademiku na bydgoskiej blok c. Pokój 3-osobowy,2 łazienki na piętro, 2 kuchnie na piętro (zapomnij o piekarniku), prysznice w podziemiach. Kiedy była impreza nie dało się korzystać z ubikacji bo... Trzeba było iść piętro niżej. Biorąc prysznic istniała obawa, że ktoś może ciebie podglądać-takich sytuacji było sporo. Raz nawet została dziewczyna napadnięta pod prysznicem. Do akademika mógł wejść każdy. Niby sprawdzanie dokumentów, a w praktyce... Wiadomo. Poza tym siłownia tam funkcjonowała i była dostępna dla ludzi z zewnątrz. Pokoje obskurne, prxytłaczające, ale przy odrobinie dobrych chęci można było stwórzyć miłe wnętrze. Na korytarzu życie towarzyskie w pełni. To były najfajniejsze lata z okresu y młodzieńczego. Cieszę się, że przeżyłam kilka lat mieszkania w akademiku. Mam wrażenie, że wtedy też byliśmy mniej roszczeniowi. Nie oczekiwaliśmy lepszego standardu. Porostu, doszukiwaliśmy się pozytywów.
A
Absolwent
Nie zapomnę jak kilka lat temu rozpoczynałem studia na AGH i skusiłem się na akademik. Na folderach promocyjnych ładne, czyste pokoje. Na miejscu zastałem odpadający tynk, wchodzące mrówki i toaletę, do jakiej strach wejść. Ach te różnice między wersją marketingową, a rzeczywistą...
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska