Amp futbol. Kolejne zwycięstwo Polski z Irlandią w Krakowie [ZDJĘCIA]

Piłka nożna. W rewanżowym meczu międzypaństwowy, rozegranym na stadionie Prądniczanki w Krakowie, Polska wygrała z Irlandią 4:0. Dzień wcześniej nasza drużyna zwyciężyła 3:0.

Dwumecz z Irlandczykami była dla naszych reprezentantów jednym ze sprawdzianów przed mistrzostwami Europy, które odbędą się we wrześniu 2020 roku w Krakowie. Wypadł on bardzo dobrze - zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym oraz promocyjnym.

W niedzielnym spotkaniu do przerwy gospodarze nie potrafili skutecznie wykończyć swych akcji. Strzał Jakuba Kożucha sparował bramkarz, Tomasz Miś główkował niecelnie, a Bartosz Łastowski nie sięgnął piłki tuż przed bramką po świetnym podaniu Krystiana Kapłona. Irlandczycy w tym okresie nie zagrozili poważniej naszej defensywie.

Kibice doczekali się goli po przerwie. Kanonada rozpoczęła się w 32 min. Golkiper gości sparował uderzenia Kapłona i Kamila Grygiela, a dobitka Łastowskiego była niecelna, ale po chwili ten ostatni z bliska trafił do siatki. Wkrótce potem dwoma świetnymi strzałami z daleka popisał się Kapłon i było już 3:0. Po innym mocnym strzale, tym razem Łastowskiego, bramkarz Irlandii wybił piłkę na róg.

Napór gospodarzy trwał do końca spotkania. Goście tez szukali swych szans na zdobycie gola, ale efektem tego był tylko strzał Jamesa Boyle'a z rzutu wolnego nad poprzeczkę. W doliczonym czasie gry Miś po składnej akcji kolegów (piłkę od rywali przechwycił Łastowski) ustalił wynik meczu.

- Chcieliśmy sprawdzić różne rozwiązania, zarówno te dotyczącego pomysł na grę, jak i układu personalnego na boisku. Myślę, że nasza gra była trochę inna niż w sobotę, ale równie fajna dla oka, bo także graliśmy szybko. Może brakowało trochę zimnej krwi, szczęścia i skuteczności w pierwszej połowie, ale efekt końcowy nie jest najgorszy - powiedział trener reprezentacji Marek Dragosz z Krakowa.

W niedzielnym meczu ponownie wystąpiło aż sześciu zawodników Husarii Kraków: Igor Woźniak, Przemysław Świercz, Kapłon, Miś, Grygiel i Marcin Guszkiewicz.

Polska - Irlandia 4:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Łastowski 32, 2:0 Kapłon 40, 3:0 Kapłon 42, 4:0 Miś 50+1.

Polska: Woźniak - Stanecki, Świercz, Kapłon - Ziółkowski - Miś, Kożuch oraz Grygiel, Łastowski, Guszkiewicz, Rosiek.

Piłkarze Garbarni wracają do siebie. Tak wyglądają teraz obi...