Anglicy zbierają dowody na Kamila Glika. Chcą dla niego dodatkowej kary

Jacek Czaplewski
Zamieszanie w przerwie meczu Polska - Anglia
Zamieszanie w przerwie meczu Polska - Anglia Szymon Starnawski
W przerwie meczu Polska - Anglia (1:1) doszło do awantury. Niemiecki sędzia Daniel Siebert ukarał kartkami Kamila Glika i Harry'ego Maguire'a. Anglicy chcą dodatkowej kary dla naszego stopera i dlatego zbierają na niego dowody.

Do szarpaniny doszło tuż po ostatnim gwizdku pierwszej połowy. Na boisku sędziowie i koledzy z drużyny próbowali rozdzielić Glika i Maguire'a.

Spięcie wywołało zachowanie Glika względem Kyle'a Walkera. Stoper chwycił bocznego obrońcę za gardło i coś wykrzyczał mu w twarz. Anglicy postanowili zebrać dowody w sprawie i wysłać je do FIFY, co potwierdził kapitan Harry Kane w pomeczowym wywiadzie.

- Próbujemy dowiedzieć się, co się stało. W tej chwili wciąż zbieramy dowody, więc nie chcę spekulować - powiedział na konferencji selekcjoner Anglii, Gareth Southgate.

Co na to wszystko Glik? - To była boiskowa przepychanka. Nic wielkiego się tam nie wydarzyło. Chciałem podać Walkerowi rękę, a on tego nie przyjął - stwierdził obrońca Benevento. - Nie zabrakło nam charakteru, wróciła ta stara reprezentacja, która walczyła i osiągała dobre wyniki. Anglicy nie stworzyli sobie wielu szans. Nasza reprezentacja zawsze słynęła z tego, że na stadionie Narodowym grała dobrze i teraz też tak było.

Memy Polska - Anglia. Dawno nie widzieliśmy tak nabuzowanego Kamila Glika! Nasz stoper zwyzywał Jacka Grealisha, w przerwie wziął udział w szarpaninie, a podczas samej gry nie przepuścił żadnemu rywalowi. Zobaczcie najlepsze komentarze internautów o środowym spotkaniu.