
Muchomor czerwony - niejadalny.
W Polsce również bardzo pospolity. Rośnie w różnego typu lasach liściastych, iglastych i mieszanych, szczególnie często pod brzozą brodawkowatą. Owocniki pojawiają się od czerwca do listopada.

Strzępiak ceglasty - niejadalny. Ma kapelusz wypukły, brązowawy, po dotknięciu ciemnieje. Blaszki szarawe, trzon białawy, czerwieniejący. Mylony z pieczarkami. Objawy zatrucia występują natychmiast po jego spożyciu.

Grzybogwiazd skórzasty (Mycenastrum corium) - niejadalny
Średnica i kolor: 8-20 cm średnicy. Młody owocnik jest jasnofioletowy. Może przybierać kształty jajowate, kuliste, gruszkowate lub spłaszczone
Osłona zewnętrzna: na początku biała, lecz z czasem staje się szarobrązowa. Odchodzi dużymi płatami.
Osłona wewnętrzna: najpierw miękka i mięsista, ale później staje się twarda - szarobrązowa. Po osiągnięciu dojrzałości pęka u góry.
Występuje na różnych glebach, zwłaszcza bogatych w materię organiczną.

Borowik szatański (Rubroboletus satanas) - trujący
średnica i kolor: średnica ok. 6-25 cm. Kapelusz zazwyczaj w odcieniach szarości i popielu. Skórka matowa, może przypominać zamsz, nie oddziela się od miąższu.
pory i rurki: rurki osiągają długość od 1 do 2,5 cm. Na samym początku są żółte. Z czasem robią się oliwkowe, uszkodzone sinieją. Pory natomiast są bladożółte. U dorosłych grzybów mogą być nawet krwistoczerwone. Po dotknięciu robią się błękitne.
Trzon: wysoki na ok. 4-12 cm, gruby na 4-10 cm. Od góry żółty, w środkowej części czerwony,a na dole grzyba brązowy.
Miąższ: może mieć kolor od białego po żółty. Po przekrojeniu robi się błękitny. Stare grzyby zapachem przypominają gnijącą cebulę.
Występuje głównie w lasach dębowych i bukowych