Nasza Loteria

Baseny w Krakowie. Oto pływalnie, które zostały otwarte 28 maja [LISTA]

(krzyk)
Baseny w Krakowie. Prezentujemy listę krytych pływalni w mieście. Sprawdź w GALERII, gdzie można popływać w Krakowie.
Baseny w Krakowie. Prezentujemy listę krytych pływalni w mieście. Sprawdź w GALERII, gdzie można popływać w Krakowie. Aneta Żurek/Polska Press
Baseny są otwarte na nowo od 28 maja 2021 roku. Okazuje się jednak, że nie wszystkie obiekty będą tego dnia dostępne dla indywidualnych użytkowników. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w poszczególnych pływalniach na terenie Krakowa. Przejrzyj w GALERII zestawienie krakowskich basenów i sprawdź, które z nich są otwarte. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Baseny w Krakowie

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem rządu baseny i pływalnie mogą zostać otwarte od 28 maja 2021 roku. Większość tak właśnie uczyni, ale nie wszystkie obiekty w Krakowie wznowią działalność.

Administrator Com-Com Zone informuje, że na razie - ze względu na sytuację epidemiologiczną - baseny będą nieczynne (przy ul. Ptaszyckiego 6 w Nowej Hucie otwierana jest tylko siłownia). Są też takie pływalnie, które ruszają w sobotę 29 maja, albo ograniczają dostęp.

W związku z niestabilną sytuacją epidemiczną w kraju i ciągłym ryzykiem wzrostu zachorowań informujemy, iż nasza pływalnia pozostaje nadal zamknięta - czytamy na stronie Com-Com Zone.

Na razie nowe zasady ogłoszone w ostatnim rozporządzeniu rządu obowiązują tylko od 28 maja do 5 czerwca. Warto sprawdzić szczegóły dotyczące basenów w Krakowie w naszej galerii.

Baseny w Krakowie - nowe zasady w czasach pandemii

Na pływalniach obowiązuje reżim sanitarny zgodny z Rozporządzeniem Rady Ministrów umieszczonych na stronie: https://www.gov.pl/web/rozwoj/baseny-i-sauny

Dla przykładu podajemy zasady obowiązujące w J&J Sport Center.

Wymogi ujęte w rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia:

✅ Weryfikujemy liczbę osób korzystających z obiektu,
✅ Zapewniamy osobom przebywającym na obiekcie sportowym środki do dezynfekcji rąk oraz dezynfekcji sprzętu.
✅ Dezynfekujemy szatnie, węzły sanitarne a w szczególności części dotykowe wspólne.
✅ Dezynfekujemy urządzenia i sprzęt sportowy po każdym użyciu i każdej grupie korzystających.
✅ Wymagamy od osób korzystających z obiektu sportowego, uczestniczących w zajęciach sportowych, wydarzeniach sportowych obowiązkowej dezynfekcji wchodząc i opuszczając obiekt, zajęcia sportowe, wydarzenia sportowe.

Naszym Klientom przypominamy o przestrzeganiu zasad dotyczących bezpieczeństwa i higieny w celu przeciwdziałania rozpowszechniania COVID-19 przed, w trakcie oraz po zajęciach, w szczególności o:
✅ zachowaniu bezpiecznego dystansu,
✅ dezynfekcji rąk wchodząc i opuszczając obiekt, zajęcia sportowe, wydarzenia sportowe,
✅ zasłanianiu ust oraz nosa w trakcie poruszania się po części zamkniętej ośrodka,
✅ wypełniając przed przystąpieniem do zajęć oświadczania o aktualnym stanie zdrowia.

Zobacz galerię

Pływalnie i baseny w Krakowie


Czy w Krakowie pływalni przybywa, czy ubywa?
Oto baseny, które powstały w ostatnich miesiącach w Krakowie oraz te, których budowa już się rozpoczęła:
 • Pływalnia przy Szkole Podstawowej nr 158 przy ul. Strąkowej - otwarta w czerwcu 2019 roku.
 • Dzielnicowe Centrum Sportu i Rekreacji na os. Na Kozłówce - otwarte w grudniu 2019 roku.
 • Pływalnia przy Szkole Podstawowej nr 5 przy al. Kijowskiej 8 - do 30 listopada 2020 r.
 • Pływalnia przy Szkole Podstawowej nr 155 na os. 2 Pułku Lotniczego 21 - do 29 stycznia 2021 roku.
 • Centrum Sportu przy ul. Eisenberga z basenem 25-metrowym (dawny basen Polfy) - do 31 marca 2021 roku. Otwarcie planowane jest na czerwiec 2021 r. Zarząd Infrastruktury Sportowej ogłosił przetarg na operatora obiektu.


Ponadto w planach jest budowa pierwszego w Krakowie pełnowymiarowego, 50-metrowego basenu przy Zespole Szkół Łączności (ul. Monte Cassino). Inwestycja ma wydane pozwolenie na budowę. Oprócz basenu znajdą się tam sale dydaktyczne, hala sportowa, strefa wellness, siłownie.

Baseny w Krakowie - nowe zasady


[b]Oto nowe zasady, na jakich można korzystać z basenów i pływalni:
 • maseczkę ściągamy dopiero w przebieralni
 • w obiekcie nie może przebywać więcej niż 150 osób
 • konieczna dezynfekcja rąk przed wejściem na basen
 • z jednego toru mogą korzystać maksymalnie 4 osoby
 • powinniśmy zachować dystans 2 m od innych osób w szatni, toaletach, natryskach
 • zaleca się, by z małych basenów i jacuzzi korzystać pojedynczo lub by znajdowały się tam osoby mieszkające razem
 • zajęcia typu aerobik powinny być prowadzone z ograniczoną liczbą osób oraz z zachowaniem odległości pomiędzy ćwiczącymi
 • ograniczone działanie saun: maksymalnie 50 proc. objętości pomieszczenia
 • z saun korzystamy boso bez okrycia wierzchniego (za wyjątkiem ręcznika)

Zobacz baseny i pływalnie w Krakowie

Kluby fitness i siłownie w Krakowie otwarte od 28 maja. Przygotowaliśmy zestawienie najlepszych klubów fitness i siłowni według ocen, jakie użytkownicy pozostawiają w wyszukiwarce Google'a. Sprawdź w GALERII.

Najlepsze siłownie i kluby fitness w Krakowie znów otwarte L...

Baseny, pływalnie - nowe zasady od 6 czerwca 2020 roku

Wytyczne dla funkcjonowania basenów i saun w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. Źródło: Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny, 1.06.2020 r. (gov.pl).

Należy zwrócić szczególną uwagę na:

 • ustalenie i kontrolę maksymalnej liczby użytkowników – biorąc pod uwagę zróżnicowanie wielkości obiektów, liczba osób przebywających w jednym czasie na ich terenie powinna być ustalona indywidualnie. Liczba osób jednoczasowo korzystających z obiektu nie może przekraczać 50% maksymalnego obciążenia, jednocześnie nie może być to więcej niż 150 osób
 • umieszczenie informacji o maksymalnej liczbie użytkowników przy wejściu do obiektu;
 • maksymalnie z jednego toru mogą korzystać 4 osoby jednocześnie
 • Zachowanie niezbędnego dystansu 2-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce oraz w otoczeniu pływalni, tj.: szatni, przebieralni, toalet, natrysków, brodzika – poprzez zastosowanie widocznych wskazówek (np. naklejki na podłodze lub stojące znaki).
 • Wyposażenie obiektu w dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk przy wejściu, w przebieralni, przy umywalce w toalecie oraz w pomieszczeniu z natryskami.
 • Obowiązkowa dezynfekcja rąk przez użytkowników przy wejściu na teren obiektu.
 • Przestrzeganie zasad higieny użytkowników na pływalniach - obowiązkowa i staranna kąpiel oraz umycie całego ciała pod natryskiem przed wejściem do hali basenowej. Przestrzeganie ścisłego rozdziału strefy obutej i bosej, przejście do hali basenowej przez brodzik do płukania stóp.
 • Równomierne rozmieszczenie osób kąpiących się lub pływających w niecce basenowej, ewentualne rozważenie podziału powierzchni basenu za pomocą lin/pływaków na mniejsze fragmenty w dużych obiektach.
 • W przypadku małych niecek i jacuzzi, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego zaleca się - korzystanie z nich pojedynczo lub w kilka osób pozostających we wspólnie zamieszkujących.
 • W przypadku małych niecek basenowych i jacuzzi, w których nie prowadzi się dezynfekcji związkami chloru, zaleca się jej wprowadzenie.
 • Obowiązkowe noszenie osłon ust i nosa przez użytkowników z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie – osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść do basenu. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni.
 • Ograniczenie pobytu w obiekcie do czasu kąpieli w basenie i przebrania się.
 • Obowiązkowe dezynfekowanie powierzchni wspólnych w strefie wejścia, szatni, przebieralni, z którymi stykają się użytkownicy (z wyłączeniem podłogi) – regularnie (kilka razy w ciągu dnia).
 • Nie prowadzenie dezynfekcji natryskowej większych powierzchni przy użyciu alkoholowych środków dezynfekcyjnych, ponieważ istnieje ryzyko podwyższenia stężenia par w powietrzu i przekroczenia granicy wybuchowości.
 • Zaleca się wywieszenie w toalecie instrukcji dotyczących:
 • mycia rąk
 • dezynfekcji rąk
 • zdejmowania i zakładania rękawiczek
 • zdejmowania i zakładania maseczki.
 • Nadzorowanie organizowanych zajęć grupowych, takich jak: aerobik lub nauka pływania. Istotne znaczenie ma ograniczenie liczebności osób w grupach, umożliwiające zachowanie wymaganych odległości między ćwiczącymi. Jeśli omówione wyżej warunki nie są możliwe do spełnienia, należy rozważyć rezygnację z organizacji tego rodzaju zajęć do czasu, kiedy będą one mogły być dotrzymane.
 • Ograniczenie działalności saun:
 • ograniczenie liczby osób korzystających w jednym czasie z saun do 50% maksymalnej zajętości,
 • rekomendacja zamknięcia saun, które nie zapewniają temperatury większej niż 60oC,
 • obowiązkowe korzystanie z saun boso, bez okrycia wierzchniego za wyjątkiem ręcznika (drzwi do sauny muszą pozostać zamknięte w celu utrzymania żądanej temperatury).
Stroje kąpielowe z maseczkami to prawdziwy hit tego lata. Obejrzyjcie w GALERII, jaka panuje na plażach.ZOBACZ ZDJĘCIA I PROJEKTYPrzesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Stroje kąpielowe z maseczkami. Modne komplety na plażę w sez...

Stadiony w Krakowie z lotu ptaka cz. 1 [ZDJĘCIA Z DRONA]

od 7 lat
Wideo

Tomasz Pawlak - Dolnośląska Kraina Rowerowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jola

Otwarte ale szaleć nie można. Trzeba mieć na uwadze, że łatwo o zarażenie. Trzeba pamiętać wszędzie o dezynfekcji i maseczkach przy obcych. http://www.medclean.com.pl/ polecam się obkupić, bardzo spoko ceny i dobra jakość

M
Młody bezrobotny alkoholik

Boże kiedy wróci stara dobra milicja? Kocham komunę i niech powróci znów!

Z
Zbigniew Rusek

Kiedyś basen Polfy był otwarty o długości 50 metrów (czyli pełnowymiarowy olimpijski). Zwykle baseny otwarte były takie duże a kryte 25-metrowe.

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska